Erenler · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiErenler ilçesi
%69,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
59.667 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erenler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %69,4 ile birinci; 59.667 geçerli oy, katılım %91,2.
Erenler
Kayıtlı seçmen 66.517 · Oy kullanan 60.652 (katılım %91,2) · Geçerli 59.667 · Geçersiz 985
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41.385 | %69,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.942 | %23,4 |
| Sinan Oğan | 4.144 | %7,0 |
| Muharrem İnce | 196 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alancuma Mah. | 1 | 256 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Bağlar Mah. | 22 | 8.202 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Bekirpaşa Mah. | 3 | 786 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Büyükesence Mah. | 3 | 779 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Değirmendere Mah. | 3 | 910 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Dilmen Mah. | 24 | 8.998 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Ekinli Mah. | 4 | 1.387 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Emirler Mah. | 1 | 354 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Epçeller Mah. | 1 | 313 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Erenler Mah. | 27 | 10.134 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Hacıoğlu Mah. | 16 | 5.965 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Hasanbey Mah. | 2 | 540 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Horozlar Mah. | 1 | 288 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 521 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Kamışlı Mah. | 3 | 764 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Kayalarmemduhiye Mah. | 2 | 689 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Kayalarreşitbey Mah. | 3 | 938 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Kozluk Mah. | 2 | 475 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Küpçüler Mah. | 15 | 5.451 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Küçükesence Mah. | 2 | 679 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Merkez Yeni Mah. | 9 | 3.301 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Merkez Yeşiltepe Mah. | 10 | 3.755 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Nakışlar Mah. | 2 | 457 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Pirahmetler Mah. | 2 | 551 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Sarıcalar Mah. | 2 | 469 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Tabakhane Mah. | 11 | 4.182 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Tepe Mah. | 2 | 426 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Tuapsalar Mah. | 2 | 475 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yazılı Mah. | 3 | 941 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çaybaşıyeniköy Mah. | 6 | 1.979 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Çaykışla Mah. | 3 | 1.069 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Şeyhköy Mah. | 2 | 388 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Şükriye Mah. | 1 | 95 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |