Kalkandere · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKalkandere ilçesi
%80,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.585 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kalkandere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,3 ile birinci; 8585 geçerli oy, katılım %88,1.
Kalkandere
Kayıtlı seçmen 9.927 · Oy kullanan 8.749 (katılım %88,1) · Geçerli 8.585 · Geçersiz 164
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.892 | %80,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.396 | %16,3 |
| Sinan Oğan | 262 | %3,1 |
| Muharrem İnce | 35 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalar Mah. | 1 | 119 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Aksu Mah. | 3 | 595 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Aşağı Tatlısu Mah. | 2 | 440 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 313 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 368 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Dülgerli Köyü | 1 | 318 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Esendere Köyü | 1 | 118 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Esentepe Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 334 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Geçitli Köyü | 1 | 86 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Hurmalık Köyü | 1 | 199 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Hüseyinhoca Köyü | 1 | 289 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 148 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Kızıltoprak Mah. | 2 | 680 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 537 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Medrese Mah. | 2 | 535 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Ormanlı Köyü | 2 | 750 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Pınarköy | 1 | 244 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Seyrantepe Köyü | 1 | 125 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 301 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 183 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Yeni Mah. | 1 | 183 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Yenigeçitli Köyü | 1 | 94 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeniköy | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yeşilköy | 1 | 212 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 210 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Yolbaşı Köyü | 3 | 723 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yukarı Tatlısu Mah. | 1 | 317 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 363 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 364 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Ünalan Köyü | 1 | 198 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| İnciköy | 1 | 290 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |