Ardeşen · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArdeşen ilçesi
%66,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
28.124 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardeşen ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,4 ile birinci; 28.124 geçerli oy, katılım %88,4.
Ardeşen
Kayıtlı seçmen 32.329 · Oy kullanan 28.566 (katılım %88,4) · Geçerli 28.124 · Geçersiz 442
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.668 | %66,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.032 | %28,6 |
| Sinan Oğan | 1.320 | %4,7 |
| Muharrem İnce | 104 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Köyü | 1 | 148 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Akkaya Köyü | 1 | 275 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 31 | %116,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Armağan Köyü | 2 | 439 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Aşağıdurak Köyü | 1 | 224 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Bahar Mah. | 1 | 153 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Barış Mah. | 2 | 445 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Bayırcık Köyü | 1 | 151 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Baş Mah. | 1 | 145 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Beyazkaya Köyü | 1 | 186 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Cami Mah. | 1 | 240 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.893 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Deniz Mah. | 10 | 3.535 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Deremezra Köyü | 1 | 92 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Doğanay Köyü | 1 | 131 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Duygulu Köyü | 1 | 235 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Düz Mah. | 4 | 1.256 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Elmalık Mah. | 2 | 541 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Eskiarmutluk Köyü | 1 | 100 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 973 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Fırtına Mah. | 11 | 4.091 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 203 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Güney Köyü | 1 | 70 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Hoşdere Köyü | 1 | 171 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Işıklı Mah. | 2 | 448 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Kahveciler Mah. | 1 | 328 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 212 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,2 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 107 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Konaktepe Mah. | 2 | 512 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 100 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kuzey Mah. | 1 | 125 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Köprüköy | 1 | 225 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Küçükköy | 1 | 123 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 85 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Manganez Köyü | 1 | 144 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.431 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Müftü Mah. | 3 | 918 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Ortaalan Köyü | 1 | 273 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 187 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Pirinçlik Köyü | 1 | 345 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Serindere Köyü | 1 | 79 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Seslikaya Köyü | 1 | 366 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Sinanköy | 1 | 52 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 131 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Tunca-Ada Mah. | 1 | 133 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Tunca-Düz Mah. | 1 | 122 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Tunca-Esentepe Mah. | 1 | 165 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Tunca-Konak Mah. | 1 | 268 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Tunca-Merkez Mah. | 2 | 657 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Tunca-Orta Mah. | 1 | 170 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Tunca-Şenyuva Mah. | 1 | 224 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Yamaçdere Köyü | 1 | 298 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Yavuz Köyü | 1 | 222 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.869 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Yayla Mah. | 1 | 275 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.347 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Yeniköy | 1 | 153 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 353 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 137 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Yukarıdurak Köyü | 1 | 115 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Yurtsever Köyü | 1 | 147 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 135 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Çıraklar Köyü | 1 | 116 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Çiftekavak Mah. | 1 | 280 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Önder Köyü | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Özgür Köyü | 1 | 146 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Şehitlik Köyü | 1 | 245 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Şendere Köyü | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Şentepe Mah. | 1 | 280 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Şenyamaç Köyü | 1 | 161 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 234 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |