Ulubey · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiUlubey ilçesi
%62,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.057 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulubey ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,4 ile birinci; 13.057 geçerli oy, katılım %89,6.
Ulubey
Kayıtlı seçmen 15.123 · Oy kullanan 13.546 (katılım %89,6) · Geçerli 13.057 · Geçersiz 489
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.143 | %62,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.392 | %33,6 |
| Sinan Oğan | 425 | %3,3 |
| Muharrem İnce | 97 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akoluk Mah. | 1 | 350 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Akpınar Mah. | 1 | 334 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 390 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Başçardak Mah. | 1 | 117 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Belenyurt Mah. | 1 | 353 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Cevizlik Mah. | 1 | 212 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Doğlu Mah. | 1 | 252 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Durak Mah. | 2 | 588 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Elmaçukur Mah. | 1 | 199 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Eymür Mah. | 1 | 338 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 414 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Gündüzlü Mah. | 3 | 709 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Güvenköy Mah. | 1 | 152 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Güvenyurt Mah. | 1 | 224 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 250 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Hocaoğlu Mah. | 1 | 293 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Kadıncık Mah. | 2 | 421 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Kalıcak Mah. | 1 | 151 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Karakoca Mah. | 2 | 570 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Kardeşler Mah. | 2 | 393 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kıranyağmur Mah. | 1 | 228 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,8 |
| Kızılen Mah. | 3 | 874 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Koşaca Mah. | 2 | 332 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Kumanlar Mah. | 1 | 247 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Kumrulu Mah. | 1 | 137 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Kirazlık Mah. | 1 | 183 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Ohtamış Mah. | 3 | 724 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Oyumgürgen Mah. | 1 | 196 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Refahiye Mah. | 1 | 171 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Uzunmahmut Mah. | 2 | 626 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Yenimahalle Mah. | 1 | 248 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yenisayaca Mah. | 3 | 722 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 159 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Çatallı Mah. | 4 | 1.269 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 254 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 377 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Çukur Mah. | 2 | 381 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Ören Mah. | 2 | 281 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Şahinkaya Mah. | 3 | 346 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Şekeroluk Mah. | 1 | 118 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Şıhlar Mah. | 2 | 540 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |