Akkuş · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkkuş ilçesi
%75,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.661 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akkuş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,4 ile birinci; 13.661 geçerli oy, katılım %83,0.
Akkuş
Kayıtlı seçmen 17.603 · Oy kullanan 14.603 (katılım %83,0) · Geçerli 13.661 · Geçersiz 942
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.306 | %75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.673 | %19,6 |
| Sinan Oğan | 501 | %3,7 |
| Muharrem İnce | 181 | %1,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 7 | 1.513 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Alan Mah. | 1 | 293 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Ambargürgen Mah. | 1 | 265 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Ceyhanlı Mah. | 1 | 149 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Damyeri Mah. | 3 | 859 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Dağyolu Mah. | 2 | 485 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Düğencili Mah. | 2 | 408 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Esentepe Mah. | 1 | 155 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Gedikli Mah. | 1 | 166 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,7 |
| Gökçebayır Mah. | 2 | 393 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Gürgenliyatak Mah. | 1 | 195 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Haliluşağı Mah. | 2 | 546 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Karaçal Mah. | 2 | 590 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Kargı Mah. | 2 | 410 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Kemikgeriş Mah. | 1 | 100 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Ketendere Mah. | 1 | 108 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Kızılelma Mah. | 3 | 839 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Koçcuvaz Mah. | 2 | 490 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Kurtboğaz Mah. | 2 | 623 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Kuşçulu Mah. | 1 | 164 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Külekçili Mah. | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Merkez Mah. | 2 | 543 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Meyvalı Mah. | 1 | 142 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Muratlı Mah. | 1 | 78 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Ormancık Mah. | 1 | 182 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Ortabölme Mah. | 1 | 238 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Salman Mah. | 6 | 1.504 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Seferli Mah. | 3 | 656 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Subaşı Mah. | 2 | 544 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Tuzakköy Mah. | 1 | 305 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yazlıkbelen Mah. | 3 | 782 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Yeni Mah. | 2 | 438 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,4 |
| Yeşilgüneycik Mah. | 2 | 450 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 162 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 217 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Yukarıdüğencili Mah. | 1 | 129 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Çaldere Mah. | 1 | 157 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Çamalan Mah. | 1 | 344 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 146 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Çavdar Mah. | 1 | 118 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Çayıralan Mah. | 3 | 1.004 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 122 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Çökek Mah. | 1 | 347 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 148 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |