Ürgüp · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÜrgüp ilçesi
%57,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
25.467 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ürgüp ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,0 ile birinci; 25.467 geçerli oy, katılım %90,9.
Ürgüp
Kayıtlı seçmen 28.527 · Oy kullanan 25.938 (katılım %90,9) · Geçerli 25.467 · Geçersiz 471
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.511 | %57,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.195 | %36,1 |
| Sinan Oğan | 1.644 | %6,5 |
| Muharrem İnce | 117 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Temmuz Mah. | 5 | 1.598 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Akköy | 1 | 120 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Aksalur Ağcaşar Mah. | 1 | 255 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Aksalur Salur Mah. | 2 | 397 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Akçaören Köyü | 1 | 240 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 464 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 342 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.850 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Başdere Köyü | 3 | 821 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Boyalı Köyü | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Cemil Köyü | 1 | 173 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 977 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Duayeri Mah. | 6 | 1.906 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Evka Mah. | 7 | 2.403 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.708 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 120 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Karakaya Köyü | 1 | 254 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Karain Köyü | 1 | 115 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Karlık Köyü | 1 | 154 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kavaklıönü Mah. | 15 | 5.152 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Mazı Köyü | 3 | 894 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Mustafapaşa Köyü | 3 | 1.003 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Ortahisar-Bahçelievler Mah. | 2 | 722 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Ortahisar-Esentepe Mah. | 2 | 679 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Ortahisar-Eski Mah. | 2 | 602 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Ortahisar-Yeni Mah. | 2 | 442 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Sarıhıdır Köyü | 1 | 343 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Sofular Köyü | 1 | 331 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,4 |
| Taşkınpaşa Köyü | 1 | 318 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Temenni Mah. | 1 | 185 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,1 |
| Ulaşlı Köyü | 2 | 468 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 227 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Çökek Köyü | 1 | 229 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| İbrahimpaşa Köyü | 2 | 462 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| İltaş Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Şahinefendi Köyü | 1 | 384 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |