Muş Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMuş Merkez ilçesi
%51,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
93.081 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muş Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,1 ile birinci; 93.081 geçerli oy, katılım %80,2.
Muş Merkez
Kayıtlı seçmen 120.904 · Oy kullanan 97.010 (katılım %80,2) · Geçerli 93.081 · Geçersiz 3.929
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 47.561 | %51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43.246 | %46,5 |
| Sinan Oğan | 1.978 | %2,1 |
| Muharrem İnce | 296 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Temmuz Milli İrade Mah. | 13 | 4.659 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Akkonak Köyü | 1 | 359 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Akpınar Köyü | 1 | 298 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Alagün Köyü | 2 | 424 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Alaniçi Köyü | 1 | 175 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Alican Köyü | 1 | 99 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Aligedik Köyü | 1 | 238 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Arıköy | 1 | 185 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Arpayazı Köyü | 2 | 565 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Ağartı Köyü | 2 | 637 | %49,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Ağaçlık Köyü | 2 | 494 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 172 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Aşağıyongalı Köyü | 1 | 355 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Bahçeköy | 2 | 532 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Balcılar Köyü | 1 | 136 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.269 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Beşparmak Köyü | 1 | 202 | %67,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Bostankent Köyü | 3 | 866 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Boyuncuk Köyü | 1 | 199 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Bozbulut Köyü | 2 | 478 | %64,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Bilek Köyü | 2 | 437 | %44,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 269 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Dere Mah. | 11 | 3.860 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Derecik Köyü | 2 | 450 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 196 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Donatım Köyü | 2 | 436 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Dumlusu Köyü | 1 | 131 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Durugöze Köyü | 1 | 229 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Dilimli Köyü | 1 | 295 | %73,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Ekindüzü Köyü | 1 | 159 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Elçiler Köyü | 1 | 279 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Eralanı Köyü | 2 | 413 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Erencik Köyü | 1 | 57 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Eğirmeç Köyü | 1 | 398 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Gölköy | 1 | 236 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Güdümlü Köyü | 1 | 185 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Gümüşali Köyü | 1 | 152 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 107 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Güzeltepe Mah. | 4 | 1.460 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Harman Köyü | 2 | 681 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Hürriyet Mah. | 26 | 9.218 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Ilıcaköy | 1 | 122 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Kale Mah. | 6 | 2.062 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Kalecik Köyü | 1 | 84 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 189 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Karaağaçlı-Bağlar Mah. | 2 | 502 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Karaağaçlı-Kültür Mah. | 2 | 597 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Karaağaçlı-Çubuklu Mah. | 1 | 115 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Karabey Köyü | 2 | 529 | %50,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Karaköprü Köyü | 1 | 233 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Karameşe Köyü | 1 | 180 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 2.217 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 279 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Kayaşık Köyü | 1 | 74 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Kepenek Köyü | 4 | 1.466 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Keçidere Köyü | 1 | 333 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Kırköy-Bahçelievler Mah. | 2 | 425 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Kırköy-Düz Mah. | 1 | 132 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Kırköy-Kültür Mah. | 1 | 209 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kırköy-Yeni Mah. | 1 | 262 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Kıyıbaşı Köyü | 1 | 120 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Kıyık Köyü | 3 | 895 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Kızılağaç-Fetullahağa Mah. | 2 | 686 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Kızılağaç-Kültür Mah. | 1 | 371 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Kızılağaç-Yeşilyurt Mah. | 3 | 810 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Konukbekler-Körpeağaç Mah. | 2 | 420 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Konukbekler-Minare Mah. | 2 | 444 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Konukbekler-Yeroluk Mah. | 2 | 488 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Konukbekler-Şirinevler Mah. | 2 | 413 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Kumluca Köyü | 1 | 294 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Kutlugün Köyü | 1 | 33 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Köşk Köyü | 1 | 202 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Kültür Mah. | 18 | 6.370 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Laleli Köyü | 2 | 760 | %67,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Mercimekkale Köyü | 1 | 330 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Mescitli Köyü | 1 | 136 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Meşecik Köyü | 1 | 109 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Muratgören Köyü | 1 | 220 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Muratpaşa Mah. | 15 | 5.326 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Minare Mah. | 2 | 381 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Nadaslık Köyü | 1 | 221 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Ortakent Köyü | 2 | 605 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Oymataş Köyü | 1 | 83 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Saray Mah. | 23 | 8.442 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Sarıdal Köyü | 1 | 154 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Savaşçılar Köyü | 1 | 190 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Serinova-Aydıngün Mah. | 1 | 167 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Serinova-Bakırcılar Mah. | 1 | 87 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Serinova-Hürriyet Mah. | 2 | 537 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Serinova-Karşıyaka Mah. | 1 | 356 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Serinova-Çağdaş Mah. | 1 | 136 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Soğucak Köyü | 3 | 922 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Suboyu Köyü | 1 | 112 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 294 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Suluca Köyü | 1 | 227 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Sunay Mah. | 20 | 7.454 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Sungu-Bahçelievler Mah. | 3 | 766 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Sungu-Hürriyet Mah. | 4 | 1.251 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Sungu-Kültür Mah. | 2 | 731 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Sungu-Şehit Naim Çiftçi Mah. | 1 | 305 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Sungu-Şehit Yücel Kurtoğlu Mah. | 3 | 469 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Suvaran Köyü | 3 | 849 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 244 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Sütlüce Mah. | 8 | 2.661 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Tabanlı Köyü | 2 | 444 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Tandoğan Köyü | 3 | 1.151 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Taşoluk Köyü | 3 | 895 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Tekyol Köyü | 2 | 522 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Toprakkale Köyü | 1 | 339 | %60,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Tüten Köyü | 1 | 62 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 123 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yamaç Köyü | 1 | 36 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Yarpuzlu Köyü | 2 | 797 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yaygın-Bahçelievler Mah. | 2 | 408 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Yaygın-Dagarası Mah. | 1 | 367 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Yaygın-Kardesler Mah. | 1 | 359 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Yaygın-Karsıyaka Mah. | 1 | 72 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Yaygın-Merkez Mah. | 2 | 402 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Yaygın-Yeni Mah. | 2 | 669 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Yazla Köyü | 1 | 278 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Yelalan Köyü | 1 | 294 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Yeni Mah. | 20 | 7.204 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Yeşilce Mah. | 3 | 881 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Yeşilova-Bahçelievler Mah. | 1 | 299 | %70,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Yeşilova-Kültür Mah. | 2 | 493 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Yeşilova-Yeni Mah. | 1 | 373 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 19 | 6.564 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Yoncalıöz Köyü | 2 | 483 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Yukarısızma Köyü | 1 | 126 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Yukarıyongalı Köyü | 1 | 317 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Yücetepe Köyü | 2 | 719 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,1 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.187 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 350 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Çatbaşı Köyü | 2 | 517 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Çukurbağ Köyü | 1 | 333 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Çöğürlü Köyü | 4 | 1.437 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 100 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Özdilek Köyü | 1 | 386 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Üçdere Köyü | 2 | 442 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Üçevler Köyü | 1 | 283 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Üçsırt Köyü | 1 | 283 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| İnardı Köyü | 1 | 298 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Şenoba Köyü | 2 | 475 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |