Korkut · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKorkut ilçesi
%70,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
10.526 geçerli oy · katılım %77,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Korkut ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %70,6 ile birinci; 10.526 geçerli oy, katılım %77,2.
Korkut
Kayıtlı seçmen 14.108 · Oy kullanan 10.897 (katılım %77,2) · Geçerli 10.526 · Geçersiz 371
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.436 | %70,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.960 | %28,1 |
| Sinan Oğan | 100 | %1,0 |
| Muharrem İnce | 30 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyıldız Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Alazlı Köyü | 2 | 689 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Altınova-Aydınlar Mah. | 1 | 308 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Altınova-Bahçelievler Mah. | 2 | 508 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Altınova-Merkez Mah. | 1 | 351 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Altınova-Yeni Mah. | 2 | 489 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.072 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Balkır Köyü | 2 | 475 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,2 |
| Demirci Köyü | 1 | 86 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 201 | %63,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Değirmitaş Köyü | 1 | 130 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 |
| Durucak Köyü | 1 | 44 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Düzova Köyü | 1 | 50 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Gültepe Köyü | 1 | 333 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Güneyik Köyü | 3 | 995 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Güven Köyü | 2 | 481 | %70,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Kapılı Köyü | 2 | 640 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Karakale Köyü | 2 | 660 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Kıryaka Köyü | 1 | 66 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Kocatarla Köyü | 1 | 285 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Konakdüzü Köyü | 2 | 672 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Kültür Mah. | 1 | 303 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Mollababa Köyü | 1 | 125 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Oğulbalı Köyü | 2 | 504 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Pınarüstü Köyü | 1 | 254 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 55 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Sazlıkbaşı Köyü | 2 | 620 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Tanköy | 2 | 416 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 224 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Yedipınar Köyü | 2 | 441 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Yolgözler Köyü | 2 | 637 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Yünören Köyü | 1 | 163 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Yürekli Köyü | 1 | 209 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Çalaplı Köyü | 1 | 214 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Çınarardı Köyü | 1 | 236 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| İçboğaz Köyü | 1 | 356 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Şehitler Mah. | 3 | 761 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |