Yenişehir · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYenişehir ilçesi
%71,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
176.090 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %71,2 ile birinci; 176.090 geçerli oy, katılım %88,9.
Yenişehir
Kayıtlı seçmen 200.160 · Oy kullanan 178.021 (katılım %88,9) · Geçerli 176.090 · Geçersiz 1.931
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 125.414 | %71,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 43.500 | %24,7 |
| Sinan Oğan | 6.760 | %3,8 |
| Muharrem İnce | 416 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 50. Yıl Mah. | 26 | 9.486 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Akkent Mah. | 36 | 13.282 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Aydınlıkevler Mah. | 21 | 7.979 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Bahçelievler Mah. | 29 | 10.829 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Barbaros Mah. | 27 | 9.618 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Batıkent Mah. | 26 | 9.444 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 35 | 13.101 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Deniz Mah. | 6 | 2.035 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Değirmençay Mah. | 3 | 771 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Dumlupınar Mah. | 5 | 1.541 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Emirler Mah. | 2 | 583 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Eğriçam Mah. | 33 | 12.403 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Fuatmorel Mah. | 22 | 7.879 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Gazi Mah. | 17 | 6.234 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Gökçebelen Mah. | 2 | 532 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Güvenevler Mah. | 39 | 14.622 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Hürriyet Mah. | 35 | 13.038 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Karahacılı Mah. | 2 | 634 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Kocahamzalı Mah. | 1 | 221 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,2 |
| Kocavilayet Mah. | 7 | 2.346 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Kuzeykent Mah. | 15 | 5.536 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Limonluk Mah. | 23 | 8.300 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Menteş Mah. | 39 | 14.458 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Palmiye Mah. | 12 | 4.531 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Pirireis Mah. | 18 | 6.579 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 213 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Uzunkaş Mah. | 1 | 268 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Çavak Mah. | 3 | 919 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Çukurkeşli Mah. | 1 | 282 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 49 | 17.794 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| İnsu Mah. | 1 | 199 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| İnönü Mah. | 12 | 4.503 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |