Erdemli · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiErdemli ilçesi
%51,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
99.908 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erdemli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,6 ile birinci; 99.908 geçerli oy, katılım %91,2.
Erdemli
Kayıtlı seçmen 111.686 · Oy kullanan 101.838 (katılım %91,2) · Geçerli 99.908 · Geçersiz 1.930
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 51.554 | %51,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 41.710 | %41,8 |
| Sinan Oğan | 6.135 | %6,1 |
| Muharrem İnce | 509 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 1.012 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Akdeniz Mah. | 31 | 11.193 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Akpınar Mah. | 1 | 177 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Alata Mah. | 29 | 10.271 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Alibeyli Mah. | 2 | 461 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Arpaçbahşiş Mah. | 15 | 5.084 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Arslanlı Mah. | 2 | 488 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Ayaş Mah. | 6 | 1.995 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 290 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Barbaros Mah. | 3 | 988 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Batısandal Mah. | 2 | 577 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Dağlı Mah. | 2 | 697 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Doğusandal Mah. | 1 | 213 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Elbeyli Mah. | 2 | 388 | %100,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Elvanlı Mah. | 5 | 1.780 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Esenpınar Mah. | 3 | 1.028 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Evdilek Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Fakılı Mah. | 1 | 154 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 499 | %99,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Gücüş Mah. | 1 | 219 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Güneyli Mah. | 1 | 346 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Güzeloluk Mah. | 2 | 541 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Hacıalanı Mah. | 1 | 168 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Hacıhalilarpaç Mah. | 3 | 796 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Harfilli Mah. | 1 | 357 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Hüsametli Mah. | 2 | 429 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 348 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Karahıdırlı Mah. | 3 | 973 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Karakeşli Mah. | 2 | 614 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Karayakup Mah. | 2 | 503 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Kargıcak Mah. | 4 | 1.330 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Kargıpınarı Mah. | 28 | 9.804 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Kayacı Mah. | 3 | 903 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kızılen Mah. | 1 | 364 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Kızkalesi Mah. | 4 | 1.485 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Kocahasanlı Mah. | 10 | 3.350 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Koramşalı Mah. | 2 | 393 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Koyuncu Mah. | 16 | 5.305 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Kuşluca Mah. | 1 | 74 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kösbucağı Mah. | 5 | 1.529 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Kösereli Mah. | 1 | 177 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Küstülü Mah. | 2 | 579 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Limonlu Mah. | 7 | 2.433 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Merkez Mah. | 31 | 10.858 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Merkez-Tırtar Mah. | 7 | 2.179 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 704 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 529 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Sarıyer Mah. | 2 | 507 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,1 |
| Sıraç Mah. | 2 | 551 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Sorgun Mah. | 2 | 654 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Sinap Mah. | 1 | 137 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Tabiye Mah. | 4 | 1.426 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Tapureli Mah. | 3 | 814 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Toros Mah. | 1 | 266 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Tozlu Mah. | 1 | 137 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Tömük Mah. | 28 | 9.198 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Türbe Mah. | 6 | 2.024 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Veyselli Mah. | 1 | 263 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yarenler Mah. | 3 | 762 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Yağda Mah. | 1 | 293 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yeniyurt Mah. | 1 | 263 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yüksek Mah. | 5 | 1.602 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Çamlı Mah. | 2 | 384 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Çerçili Mah. | 2 | 396 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Çeşmeli Mah. | 12 | 3.941 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Çiftepınar Mah. | 3 | 812 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Çiriş Mah. | 2 | 672 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 197 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Üçtepe Mah. | 3 | 986 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| İlemin Mah. | 2 | 512 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Şahna Mah. | 1 | 219 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |