Yunusemre · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYunusemre ilçesi
%49,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
170.970 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %49,1 ile birinci; 170.970 geçerli oy, katılım %92,6.
Yunusemre
Kayıtlı seçmen 187.783 · Oy kullanan 173.883 (katılım %92,6) · Geçerli 170.970 · Geçersiz 2.913
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83.954 | %49,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 73.665 | %43,1 |
| Sinan Oğan | 12.531 | %7,3 |
| Muharrem İnce | 820 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 50.Yıl Mah. | 12 | 4.429 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,2 |
| 75. Yıl Mah. | 17 | 6.290 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Akgedik Mah. | 15 | 5.414 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Akmescit Mah. | 13 | 4.718 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 156 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Asmacık Mah. | 1 | 182 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Atatürk Mah. | 15 | 5.626 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Avdal Mah. | 1 | 89 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Ayni Ali Mah. | 14 | 5.148 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,6 |
| Barbaros Mah. | 26 | 9.774 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Bağyolu Mah. | 2 | 613 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Beydere Mah. | 1 | 26 | %126,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 89 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 109 | %105,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 19 | 6.858 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Davutlar Mah. | 1 | 239 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 239 | %99,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Demirci Mah. | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 195 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Düzlen Mah. | 1 | 332 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 527 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Evrenos Mah. | 1 | 267 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.183 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 42 | %111,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 226 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Gürle Mah. | 1 | 123 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Güzelyurt Mah. | 43 | 16.029 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Hafsa Sultan Mah. | 25 | 9.108 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 111 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Karaali Mah. | 2 | 490 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 27 | %114,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 279 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Karakoca Mah. | 1 | 208 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 118 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 39 | %110,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 903 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Kaynak Mah. | 10 | 3.506 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Keçili Köy Mah. | 5 | 1.660 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,9 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 104 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 33 | %112,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Koruköy Mah. | 1 | 102 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 47 | %112,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Kuyualan Mah. | 10 | 3.790 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 133 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 61 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Lalapaşa Mah. | 6 | 2.214 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Laleli Mah. | 11 | 3.906 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Maldan Mah. | 2 | 600 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 21 | 7.714 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Merkez Efendi Mah. | 23 | 8.592 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Mesir Mah. | 11 | 3.984 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 27 | %114,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Muradiye Mah. | 65 | 24.165 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.333 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 |
| Müslih Mah. | 1 | 147 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 173 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Osmancalı Mah. | 1 | 359 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 121 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 785 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 107 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Recepli Mah. | 1 | 341 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Sakallı Mah. | 1 | 147 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 128 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Sarma Mah. | 1 | 304 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Seyitli Mah. | 2 | 460 | %100,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Spil Mah. | 4 | 1.411 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 33 | %112,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 185 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Tevfikiye Mah. | 23 | 8.506 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Topçuasım Mah. | 14 | 5.083 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 125 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Türkmen Mah. | 1 | 144 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Uncubozköy Mah. | 23 | 8.233 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 132 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 136 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 172 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 827 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Yenimahalle Mah. | 31 | 11.710 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 175 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yuntdağyenice Mah. | 1 | 378 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 440 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Örencik Mah. | 1 | 351 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Örselli Mah. | 1 | 151 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Üçpınar Mah. | 3 | 1.041 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 98 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Şamar Mah. | 1 | 94 | %102,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |