Selendi · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSelendi ilçesi
%63,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.644 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selendi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,1 ile birinci; 13.644 geçerli oy, katılım %91,2.
Selendi
Kayıtlı seçmen 15.534 · Oy kullanan 14.160 (katılım %91,2) · Geçerli 13.644 · Geçersiz 516
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.608 | %63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.278 | %31,4 |
| Sinan Oğan | 588 | %4,3 |
| Muharrem İnce | 170 | %1,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakertil Mah. | 1 | 131 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,3 |
| Altınköy Mah. | 2 | 134 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Avlaşa Mah. | 1 | 248 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Aşağıtefen Mah. | 2 | 156 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Bekirağalar Mah. | 1 | 69 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Beypınar Mah. | 1 | 161 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Dedeler Mah. | 1 | 100 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Dumanlar Mah. | 1 | 148 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Eskicami Mah. | 2 | 403 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,6 |
| Eskin Mah. | 3 | 482 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 459 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 146 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Hacıhaliller Mah. | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,7 |
| Hacılar Mah. | 1 | 343 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Halılar Mah. | 1 | 204 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Havaoğlu Mah. | 1 | 180 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 137 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Karabeyler Mah. | 3 | 474 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Karakozan Mah. | 2 | 250 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Karaselendi Mah. | 1 | 207 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Karataşterziler Mah. | 1 | 220 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Karşıova Mah. | 2 | 518 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,0 |
| Kayranlar Mah. | 1 | 140 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 523 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Kınık Mah. | 1 | 203 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 940 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Kurşunlu Mah. | 1 | 101 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 212 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Mıdıklı Mah. | 2 | 263 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Mollaahmetler Mah. | 1 | 204 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Omurlar Mah. | 1 | 161 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Pınarlar Mah. | 2 | 401 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Rahmanlar Mah. | 2 | 463 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Selmanhacılar Mah. | 1 | 222 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Tavak Mah. | 1 | 373 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Tepeynihan Mah. | 1 | 260 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Turpçu Mah. | 1 | 79 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Yağcı Mah. | 1 | 89 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Yenicami Mah. | 3 | 740 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Yenice Mah. | 2 | 305 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Yeşil Mah. | 1 | 228 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Yıldız Mah. | 1 | 262 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yukarıtefen Mah. | 1 | 145 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Zafer Mah. | 1 | 345 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Zıramanlar Mah. | 1 | 89 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Çalıklı Mah. | 1 | 145 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Çamköy Mah. | 2 | 263 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 209 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çampınar Mah. | 2 | 233 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Çamyayla Mah. | 2 | 214 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Çanşa Mah. | 1 | 276 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Çıkrıkçı Mah. | 1 | 370 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Çortak Mah. | 2 | 264 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Çinan Mah. | 1 | 284 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| İnnice Mah. | 1 | 224 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Şehirlioğlu Mah. | 1 | 192 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Şerefiye Mah. | 3 | 866 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |