Köprübaşı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKöprübaşı ilçesi
%54,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.239 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprübaşı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,8 ile birinci; 9239 geçerli oy, katılım %91,7.
Köprübaşı
Kayıtlı seçmen 10.581 · Oy kullanan 9.706 (katılım %91,7) · Geçerli 9.239 · Geçersiz 467
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.065 | %54,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.688 | %39,9 |
| Sinan Oğan | 410 | %4,4 |
| Muharrem İnce | 76 | %0,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaalan Mah. | 1 | 68 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Alanyolu Mah. | 1 | 381 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,7 |
| Armağan Mah. | 1 | 123 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Arpacı Mah. | 1 | 120 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Atatürk Mah. | 3 | 907 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Azimli Mah. | 1 | 40 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Borlu Mah. | 6 | 1.805 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Bozburun Mah. | 1 | 94 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Cıcıklı Mah. | 1 | 92 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Döğüşeren Mah. | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Esat Mah. | 1 | 50 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Gökveliler Mah. | 1 | 122 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 68 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 73 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 80 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Karaelmacık Mah. | 1 | 119 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Karyağdı Mah. | 1 | 63 | %106,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Kasar Mah. | 1 | 64 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kavakyeri Mah. | 1 | 153 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kemhallı Mah. | 1 | 194 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kıdırcık Mah. | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Kınık Mah. | 1 | 56 | %101,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Kıranşeyh Mah. | 1 | 279 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Kozaklı Mah. | 1 | 101 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Kulalı Mah. | 1 | 42 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 105 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Killik Mah. | 1 | 63 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 781 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,8 |
| Mestanlı Mah. | 1 | 26 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.348 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,0 |
| Rağıllar Mah. | 1 | 74 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Saraycık Mah. | 1 | 144 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Sargaç Mah. | 1 | 67 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Selviler Mah. | 1 | 43 | %107,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Temrek Mah. | 4 | 1.399 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Tokmaklı Mah. | 1 | 157 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 38 | %115,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Yabacı Mah. | 1 | 45 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Yardere Mah. | 1 | 42 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Yenice Mah. | 1 | 175 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 140 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Yumuklar Mah. | 1 | 152 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 85 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Çavullar Mah. | 1 | 107 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Çayköy Mah. | 1 | 94 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 218 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |