Kadınhanı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKadınhanı ilçesi
%80,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.567 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadınhanı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,0 ile birinci; 20.567 geçerli oy, katılım %92,5.
Kadınhanı
Kayıtlı seçmen 22.624 · Oy kullanan 20.936 (katılım %92,5) · Geçerli 20.567 · Geçersiz 369
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.455 | %80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.085 | %15,0 |
| Sinan Oğan | 959 | %4,7 |
| Muharrem İnce | 68 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşarlı Mah. | 1 | 48 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Alabağ Mah. | 1 | 133 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Atlantı Mah. | 6 | 1.748 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Bakırpınar Mah. | 1 | 44 | %106,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 166 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Başkuyu Mah. | 2 | 471 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 286 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Bulgurpınarı Mah. | 1 | 58 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 212 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Doğanlar Mah. | 4 | 1.129 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Güngören Mah. | 3 | 681 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Hacımehmetli Mah. | 1 | 279 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Hacıoflazlar Mah. | 1 | 257 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Hacıpirli Mah. | 1 | 124 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kabacalı Mah. | 1 | 38 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kamışlıözü Mah. | 1 | 134 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Karahisarlı Mah. | 1 | 108 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Karakaya Mah. | 3 | 969 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Karakurtlu Mah. | 1 | 89 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Karasevinç Mah. | 1 | 112 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Karayürüklü Mah. | 1 | 54 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Kayabaşı Mah. | 5 | 1.135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Kızılkuyu Mah. | 1 | 123 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kolukısa Beratlı Mah. | 4 | 1.076 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Kolukısa Mescit Mah. | 2 | 686 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Konurören Mah. | 1 | 209 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Kurthasanlı Mah. | 1 | 110 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Kökez Mah. | 1 | 307 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Köylütolu Mah. | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Küçükkuyu Mah. | 1 | 18 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Mahmudiye Mah. | 1 | 181 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Meydanlı Mah. | 1 | 267 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Osmancık Mah. | 2 | 721 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.283 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Pusat Mah. | 1 | 372 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Pirali Mah. | 1 | 157 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 346 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Saçıkara Mah. | 2 | 611 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Söğütözü Mah. | 1 | 365 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Tepebaşı Mah. | 8 | 2.359 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Tosunoğlu Mah. | 1 | 65 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Turgutlu Mah. | 2 | 722 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Yaylayaka Mah. | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yağlıca Mah. | 1 | 317 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 763 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Zafer Mah. | 2 | 549 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Çavdar Mah. | 1 | 124 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Çeşmecik Mah. | 3 | 765 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Çubuk Mah. | 1 | 83 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Örnek Mah. | 2 | 439 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Ünveren Mah. | 1 | 314 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| İstiklal Mah. | 3 | 721 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Şahören Mah. | 1 | 185 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |