Cihanbeyli · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiCihanbeyli ilçesi
%52,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
28.117 geçerli oy · katılım %76,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,0 ile birinci; 28.117 geçerli oy, katılım %76,2.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 37.648 · Oy kullanan 28.689 (katılım %76,2) · Geçerli 28.117 · Geçersiz 572
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.614 | %52,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.607 | %44,8 |
| Sinan Oğan | 794 | %2,8 |
| Muharrem İnce | 102 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 124 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.764 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 520 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.525 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Beyliova Mah. | 1 | 83 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.082 | %41,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 336 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 886 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.499 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 282 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Gemecik Mah. | 1 | 206 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Göktepe Mah. | 4 | 1.255 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.050 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Günyüzü Mah. | 5 | 1.269 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 505 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Kale Mah. | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.222 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Karabağ Mah. | 6 | 1.859 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Karatepe Mah. | 1 | 277 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.557 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Kayı Mah. | 1 | 93 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kelhasan Mah. | 2 | 712 | %41,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 556 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 31 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 92 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Kuşça Mah. | 3 | 998 | %59,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.413 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 979 | %52,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 351 | %63,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 69 | %63,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 448 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Sağlık Mah. | 2 | 438 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 105 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.338 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Turanlar Mah. | 1 | 249 | %55,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 94 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Yapalı Mah. | 3 | 912 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Yeniceoba Mah. | 12 | 4.311 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.083 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 63 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 212 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Çöl Mah. | 2 | 614 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Çimen Mah. | 1 | 255 | %64,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 76 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 608 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |