Lüleburgaz · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiLüleburgaz ilçesi
%67,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
111.257 geçerli oy · katılım %92,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %67,7 ile birinci; 111.257 geçerli oy, katılım %92,1.
Lüleburgaz
Kayıtlı seçmen 122.224 · Oy kullanan 112.603 (katılım %92,1) · Geçerli 111.257 · Geçersiz 1.346
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75.350 | %67,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.181 | %28,0 |
| Sinan Oğan | 4.223 | %3,8 |
| Muharrem İnce | 503 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 Kasım Mah. | 21 | 7.705 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 2 | 703 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 5 | 1.750 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 646 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Akçaköy | 1 | 279 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Alacaoğlu Köyü | 2 | 455 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Atatürk Mah. | 21 | 7.583 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 492 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Barış Mah. | 9 | 3.082 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 6 | 2.015 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 304 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 2 | 706 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 5 | 1.819 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Celaliye Köyü | 3 | 1.065 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Ceylanköy | 1 | 318 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.790 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Davutlu Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Dere Mah. | 4 | 1.453 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Durak Mah. | 6 | 2.271 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Düğüncübaşı Köyü | 2 | 769 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Emirali Köyü | 2 | 540 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Ertuğrul Köyü | 1 | 368 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Eskibedir Köyü | 1 | 75 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Eskitaşlı Köyü | 2 | 582 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 762 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 823 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 2 | 726 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Gençlik Mah. | 15 | 5.253 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Gündoğu Mah. | 14 | 5.190 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,6 |
| Güneş Mah. | 12 | 4.419 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 281 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 |
| Hamitabat Köyü | 3 | 940 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Hürriyet Mah. | 16 | 5.897 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 566 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Karamusul Köyü | 1 | 394 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 308 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Kırıkköy | 4 | 1.356 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Kocasinan Mah. | 15 | 5.259 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Kurtuluş Mah. | 18 | 6.614 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Müsellim Köyü | 1 | 174 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Oklalı Köyü | 1 | 182 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Ovacık Köyü | 2 | 448 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Sakızköy | 3 | 952 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 429 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 16 | %131,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Sevgi Mah. | 5 | 1.597 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Seyitler Köyü | 1 | 62 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Siteler Mah. | 17 | 6.126 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Tatarköy | 2 | 614 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Turgutbey Köyü | 3 | 802 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Umurca Köyü | 1 | 192 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.075 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Yenibedir Köyü | 1 | 185 | %100,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Yenitaşlı Köyü | 1 | 68 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Yıldırım Mah. | 11 | 3.834 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Yıldız Mah. | 17 | 6.431 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Yılmaz Mah. | 7 | 2.591 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Zafer Mah. | 13 | 4.802 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Çengelli Köyü | 1 | 161 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Çeşmekolu Köyü | 1 | 211 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Çiftlikköy | 2 | 704 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Özerler Mah. | 5 | 1.865 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.004 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| İstiklal Mah. | 11 | 4.070 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |