Keskin · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKeskin ilçesi
%68,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.923 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keskin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,0 ile birinci; 9923 geçerli oy, katılım %87,7.
Keskin
Kayıtlı seçmen 11.581 · Oy kullanan 10.152 (katılım %87,7) · Geçerli 9.923 · Geçersiz 229
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.747 | %68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.716 | %27,4 |
| Sinan Oğan | 421 | %4,2 |
| Muharrem İnce | 39 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altuntaş Mah. | 5 | 1.548 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 117 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Aşağışeyh Köyü | 1 | 48 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Barak Köyü | 1 | 82 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Barakobası Köyü | 1 | 79 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Beşler Köyü | 1 | 82 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Bozkurt Mah. | 4 | 1.231 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Büyükceceli Köyü | 1 | 149 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Cabatobası Köyü | 1 | 155 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 127 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Cebrailli Köyü | 1 | 68 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Ceritkale Köyü | 1 | 211 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Ceritmüminli Köyü | 1 | 290 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Ceritobası Köyü | 1 | 32 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Cinali Köyü | 1 | 51 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Danacıobası Köyü | 1 | 134 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Dağsolaklısı Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Efendiköy | 1 | 104 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Eminefendi Köyü | 1 | 43 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Eroğlu Köyü | 1 | 30 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 |
| Esatmüminli Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Eskialibudak Köyü | 1 | 57 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Gazibeyli Köyü | 1 | 66 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Göktaş Köyü | 1 | 22 | %127,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Göçbeyli Köyü | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Gülkonak Köyü | 1 | 80 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 687 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Hacıaliobası Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Hacıömersolaklısı Köyü | 1 | 158 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Haydardede Köyü | 1 | 185 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Karafakılı Köyü | 1 | 24 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kasımağa Köyü | 1 | 34 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Kavlak Köyü | 1 | 43 | %104,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kavurgalı Köyü | 1 | 129 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kayalaksolaklısı Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Kaçakköy | 1 | 121 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Kevenli Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Konur Köyü | 1 | 386 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Konurhacıobası Köyü | 1 | 183 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Kurşunkaya Köyü | 1 | 179 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Kuzugüdenli Köyü | 1 | 17 | %117,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Köprüköy | 2 | 550 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Maden Mah. | 2 | 556 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Müsellim Köyü | 1 | 139 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Olunlu Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Ortasöken Köyü | 1 | 28 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Polatyurdu Köyü | 1 | 47 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Seyifli Köyü | 1 | 95 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Takazlı Köyü | 1 | 192 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Turhanlı Köyü | 1 | 35 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.016 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Yenialibudak Köyü | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Yenice Mah. | 3 | 897 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 57 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Çalış Köyü | 1 | 266 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Çamurabatmaz Köyü | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Çipideresi Köyü | 1 | 91 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Üçevler Köyü | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Sinan Oğan | %53,3 |
| İnziloğlu Köyü | 1 | 128 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |