Yahyalı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYahyalı ilçesi
%80,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
24.148 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yahyalı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,5 ile birinci; 24.148 geçerli oy, katılım %91,7.
Yahyalı
Kayıtlı seçmen 26.791 · Oy kullanan 24.565 (katılım %91,7) · Geçerli 24.148 · Geçersiz 417
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.443 | %80,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.574 | %14,8 |
| Sinan Oğan | 1.035 | %4,3 |
| Muharrem İnce | 96 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 7 | 2.554 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| 75.Yıl Mah. | 3 | 941 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Avlağa Mah. | 1 | 237 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Ağcaşar Mah. | 1 | 140 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Balcıçakırı Mah. | 2 | 540 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 90 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Büyükçakır Mah. | 3 | 955 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Camikebir Mah. | 1 | 258 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Delialiuşağı Mah. | 2 | 522 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Denizovası Mah. | 1 | 31 | %112,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Derebağ Mah. | 4 | 1.115 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Dikme Mah. | 1 | 209 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Fetullah Mah. | 2 | 603 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Fevziçakmak Mah. | 1 | 179 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Gazibeyli Mah. | 7 | 2.391 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Kapuzbaşı Mah. | 2 | 437 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Karaköy Mah. | 2 | 703 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kavacık Mah. | 2 | 602 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Kocahacılı Mah. | 2 | 482 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Kopçu Mah. | 2 | 402 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Kuzoluk Mah. | 1 | 52 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Kirazlı Mah. | 2 | 654 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Madazı Mah. | 1 | 218 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Mustafabeyli Mah. | 2 | 402 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Sazak Mah. | 1 | 99 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Senirköy Mah. | 2 | 399 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Seydili Mah. | 11 | 3.696 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Süleymanfakılı Mah. | 1 | 77 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Taşhan Mah. | 2 | 438 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Ulupınar Mah. | 2 | 460 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yenice Mah. | 5 | 1.638 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Yerköy Mah. | 2 | 412 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 316 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Yuları Mah. | 1 | 130 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 305 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Çavdaruşağı Mah. | 1 | 225 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,1 |
| Çubukharmanı Mah. | 1 | 210 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 753 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Çiğilli Mah. | 5 | 1.678 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| İlyaslı Mah. | 2 | 450 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| İsmet Mah. | 3 | 788 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |