Devrekani · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDevrekani ilçesi
%72,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.701 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrekani ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,8 ile birinci; 8701 geçerli oy, katılım %87,9.
Devrekani
Kayıtlı seçmen 10.126 · Oy kullanan 8.896 (katılım %87,9) · Geçerli 8.701 · Geçersiz 195
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.331 | %72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.788 | %20,6 |
| Sinan Oğan | 500 | %5,8 |
| Muharrem İnce | 82 | %0,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlatçık Köyü | 1 | 55 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Ahiçelebi Mah. | 3 | 840 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 60 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Akmescit Köyü | 1 | 162 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 56 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Alaçay Köyü | 1 | 71 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Alınören Köyü | 1 | 54 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Alçılar Köyü | 1 | 60 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Arslanbey Köyü | 1 | 89 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Asarcık Köyü | 1 | 155 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Balabanlar Köyü | 1 | 130 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Baltıcak Köyü | 1 | 128 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Başakpınar Köyü | 1 | 179 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Başakpınartepe Köyü | 1 | 47 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Belovacık Köyü | 1 | 145 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Bınkıldayık Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 95 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Bozkoca Köyü | 1 | 81 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Bozkocatepe Köyü | 1 | 149 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Doğuörcünler Köyü | 1 | 144 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Elmalıtekke Köyü | 1 | 92 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Erenler Köyü | 1 | 21 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Etçiler Mah. | 1 | 53 | %126,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Fakılar Köyü | 1 | 72 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Göynükören Köyü | 1 | 67 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Habeşli Köyü | 1 | 246 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Hasırlı Köyü | 1 | 111 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 65 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Kadirbey Mah. | 1 | 212 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Kanlıabat Köyü | 1 | 177 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Karayazıcılar Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Karaçam Köyü | 1 | 82 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Kasaplar Köyü | 1 | 124 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Kınık Köyü | 1 | 142 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Kızacık Köyü | 1 | 109 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Kurtköy | 1 | 119 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Kurtşeyh Mah. | 7 | 1.949 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kuzköy | 1 | 174 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Laçin Köyü | 1 | 144 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Mütevelli Mah. | 1 | 209 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Pınarözü Köyü | 1 | 111 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Saraydurak Köyü | 1 | 64 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Sarıyonca Köyü | 1 | 84 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Sarpınalınca Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Sazyaka Mah. | 1 | 270 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Selahattinköy | 1 | 88 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Sinantekke Köyü | 1 | 76 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Tekkekızıllar Köyü | 1 | 145 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Ulamış Köyü | 1 | 87 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Yazıbelen Köyü | 1 | 246 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Yazıhisar Köyü | 1 | 168 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 110 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 69 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Çayırcık Mah. | 1 | 191 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Çontay Köyü | 1 | 129 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Çorbacı Köyü | 1 | 170 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çörekçi Köyü | 1 | 80 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Örenbaşı Köyü | 1 | 157 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| İnciğez Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| İsmailbey Mah. | 2 | 587 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Şenlik Köyü | 1 | 76 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Şeyhbali Köyü | 1 | 88 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |