Bozkurt · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBozkurt ilçesi
%73,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.346 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozkurt ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,2 ile birinci; 6346 geçerli oy, katılım %85,5.
Bozkurt
Kayıtlı seçmen 7.616 · Oy kullanan 6.512 (katılım %85,5) · Geçerli 6.346 · Geçersiz 166
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.642 | %73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.357 | %21,4 |
| Sinan Oğan | 318 | %5,0 |
| Muharrem İnce | 29 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alantepe Köyü | 1 | 40 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ambarcılar Köyü | 1 | 132 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 147 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Beldeğirmen Köyü | 1 | 47 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Darsu Köyü | 1 | 71 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Dursun Köyü | 1 | 97 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Görentaş Köyü | 1 | 94 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Güngören Köyü | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Günvakti Köyü | 1 | 231 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Hamza Mah. | 1 | 56 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Işığan Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Kayalar Köyü | 1 | 55 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Kestanesökü Köyü | 1 | 75 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Keşlik Köyü | 1 | 67 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 97 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kocaçam Köyü | 1 | 154 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Koşmapınar Köyü | 1 | 220 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Kutluca Köyü | 1 | 101 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Köseali Köyü | 1 | 54 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kirazsökü Köyü | 1 | 36 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 60 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Merkez Mah. | 11 | 3.649 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Ortasökü Köyü | 1 | 208 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Sakızcılar Köyü | 1 | 85 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 118 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Tezcan Köyü | 1 | 82 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Uluköy | 1 | 182 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 121 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yaşarlı Köyü | 1 | 175 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 105 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Yüksek Mah. | 1 | 122 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 76 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| İbrahimköy | 1 | 68 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| İlişi Köyü | 1 | 365 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| İnceyazı Köyü | 1 | 87 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Şen Mah. | 1 | 126 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 137 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |