Sarıkamış · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSarıkamış ilçesi
%58,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.963 geçerli oy · katılım %75,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkamış ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,7 ile birinci; 17.963 geçerli oy, katılım %75,3.
Sarıkamış
Kayıtlı seçmen 24.860 · Oy kullanan 18.718 (katılım %75,3) · Geçerli 17.963 · Geçersiz 755
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.537 | %58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.601 | %36,8 |
| Sinan Oğan | 734 | %4,1 |
| Muharrem İnce | 91 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkoz Köyü | 2 | 243 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Akören Köyü | 1 | 252 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Altınbulak Köyü | 1 | 235 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Alisofu Köyü | 2 | 491 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Armutlu Köyü | 2 | 531 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Asboğa Köyü | 1 | 101 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | 1 | 99 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Balabantaş Köyü | 1 | 176 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Balıklı Köyü | 1 | 288 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Başköy | 3 | 898 | %62,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,9 |
| Belencik Köyü | 1 | 387 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Beşyol Köyü | 1 | 298 | %67,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,4 |
| Boyalı Köyü | 1 | 129 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Bozat Köyü | 1 | 218 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.533 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Erenler Mah. | 2 | 489 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Eşmeçayır Köyü | 2 | 616 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Gecikmez Köyü | 1 | 354 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 264 | %59,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 247 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Handere Köyü | 1 | 120 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Isısu Köyü | 1 | 227 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Kalebaşı Köyü | 2 | 548 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Karakurt Köyü | 1 | 199 | %58,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Karaköse Köyü | 1 | 290 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Karapınar Köyü | 1 | 313 | %61,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Karaurgan Köyü | 1 | 388 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Kayalıboğaz Köyü | 1 | 105 | %63,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 76 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Kazıkkaya Köyü | 2 | 498 | %59,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Kazımkarabekir Mah. | 1 | 335 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Kozan Köyü | 1 | 145 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Koçoğlu Köyü | 1 | 40 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kurbançayırı Köyü | 1 | 132 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 224 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Mescitli Köyü | 2 | 436 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Odalar Köyü | 1 | 207 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Ortakale Köyü | 1 | 167 | %55,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Parmakdere Köyü | 1 | 61 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sırataşlar Köyü | 1 | 40 | %115,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Sırbasan Köyü | 1 | 111 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Süngütaşı Köyü | 1 | 96 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Taşlıgüney Köyü | 1 | 105 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Tepe Mah. | 4 | 1.155 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Topkaya Köyü | 1 | 125 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Uzungazi Köyü | 1 | 225 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 477 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Yağıbasan Köyü | 1 | 175 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 874 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Yenigazi Köyü | 1 | 315 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Yeniköy | 1 | 330 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | 1 | 109 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Çamyazı Köyü | 2 | 654 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Çardakçatı Köyü | 1 | 327 | %60,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Çatak Köyü | 1 | 157 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Çolaklı Köyü | 1 | 85 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| İnkaya Köyü | 2 | 598 | %62,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| İnönü Mah. | 8 | 2.638 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| İstasyon Mah. | 3 | 834 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.102 | %72,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Şehitemin Köyü | 2 | 504 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Şehithalit Köyü | 1 | 155 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.277 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |