Kars Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKars Merkez ilçesi
%59,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
63.769 geçerli oy · katılım %83,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kars Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %59,1 ile birinci; 63.769 geçerli oy, katılım %83,5.
Kars Merkez
Kayıtlı seçmen 78.150 · Oy kullanan 65.214 (katılım %83,5) · Geçerli 63.769 · Geçersiz 1.445
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37.661 | %59,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 21.276 | %33,4 |
| Sinan Oğan | 4.494 | %7,1 |
| Muharrem İnce | 338 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Ekim Mah. | 4 | 1.411 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,0 |
| Akbaba Köyü | 1 | 328 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Akdere Köyü | 1 | 176 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Alaca Köyü | 1 | 262 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Alpaslan Mah. | 5 | 1.562 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Alçılı Köyü | 1 | 165 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Ani Köyü | 1 | 288 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Arazoğlu Köyü | 1 | 101 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Arslanizi Köyü | 1 | 92 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Ataköy | 1 | 245 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Atatürk Mah. | 2 | 650 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Atayurt Köyü | 1 | 78 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Ayakgedikler Köyü | 1 | 41 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Aydınalan Köyü | 1 | 153 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Aydınlıkevler Mah. | 6 | 1.956 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Azat Köyü | 1 | 223 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Ağadeve Köyü | 1 | 319 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.122 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Bayraktar Köyü | 1 | 236 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Bayrampaşa Mah. | 4 | 1.304 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Başgedikler Köyü | 1 | 202 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Başkaya Köyü | 1 | 171 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Bekler Köyü | 1 | 89 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Borluk Köyü | 1 | 162 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Bozkale Köyü | 1 | 286 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,5 |
| Boğatepe Köyü | 1 | 157 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Boğazköy | 1 | 190 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Bulanık Köyü | 1 | 80 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Bülbül Mah. | 7 | 2.377 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Büyük Aküzüm Köyü | 1 | 50 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Cumhuriyet Köyü | 2 | 540 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.949 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Davulköy | 1 | 15 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Derecik Köyü | 2 | 410 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Dikme Köyü | 2 | 547 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Esenkent Köyü | 1 | 244 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Esenyazı Köyü | 1 | 306 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Eşmeyazı Köyü | 1 | 398 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Fevziçakmak Mah. | 3 | 1.088 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 |
| Gelirli Köyü | 1 | 248 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Güdeli Köyü | 1 | 140 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 205 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Hacıveli Köyü | 1 | 281 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Hafızpaşa Mah. | 5 | 1.776 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Halefoğlu Köyü | 4 | 1.523 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Halitpaşa Mah. | 8 | 2.748 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Hamzagerek Köyü | 1 | 378 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Hapanlı Köyü | 1 | 86 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Hasçiftlik Köyü | 1 | 199 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Kaleiçi Mah. | 2 | 661 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 183 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Karadağ Mah. | 2 | 607 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Karakaş Köyü | 1 | 188 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,2 |
| Karaçoban Köyü | 1 | 249 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Kocabahçe Köyü | 1 | 297 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 69 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Külveren Köyü | 1 | 106 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Kümbetli Köyü | 3 | 1.046 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Küçükboğatepe Köyü | 1 | 120 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Küçükpirveli Köyü | 1 | 106 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,2 |
| Küçükyusuf Köyü | 1 | 254 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Maksutçuk Köyü | 1 | 178 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,7 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.715 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Merkezkarakale Köyü | 1 | 213 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Mezraa Köyü | 1 | 315 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Ortagedikler Köyü | 1 | 149 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Ortakapı Mah. | 7 | 2.423 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Oğuzlu Köyü | 1 | 155 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Paşaçayırı Mah. | 2 | 742 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Soylu Köyü | 1 | 205 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Subatan Köyü | 2 | 440 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Sukapı Mah. | 1 | 250 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 200 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Tazekent Köyü | 1 | 55 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %40,4 |
| Tekneli Köyü | 1 | 253 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Verimli Köyü | 1 | 218 | %56,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Yalınkaya Köyü | 2 | 430 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Yalçınlar Köyü | 1 | 87 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Yağıkesen Köyü | 1 | 103 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.740 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Yenişehir Mah. | 29 | 10.583 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Yılanlı Köyü | 1 | 51 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Yusufpaşa Mah. | 4 | 1.358 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Yücelen Köyü | 1 | 155 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Çakmak Köyü | 2 | 502 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 177 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 160 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Çerme Köyü | 2 | 589 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Çığırgan Köyü | 1 | 386 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Çorak Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Ölçülü Köyü | 3 | 1.015 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Örnek Mah. | 8 | 2.818 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Üçbölük Köyü | 1 | 59 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| İstasyon Mah. | 19 | 7.133 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Şehitler Mah. | 26 | 9.783 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |