Kağızman · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKağızman ilçesi
%50,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
21.348 geçerli oy · katılım %75,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kağızman ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %50,1 ile birinci; 21.348 geçerli oy, katılım %75,3.
Kağızman
Kayıtlı seçmen 29.354 · Oy kullanan 22.116 (katılım %75,3) · Geçerli 21.348 · Geçersiz 768
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.703 | %50,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.648 | %45,2 |
| Sinan Oğan | 881 | %4,1 |
| Muharrem İnce | 116 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Köyü | 3 | 855 | %67,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Akyayla Köyü | 1 | 175 | %62,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Akçakale Köyü | 1 | 113 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Akçay Köyü | 1 | 249 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Akören Köyü | 2 | 588 | %55,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Altıngedik Köyü | 1 | 205 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Aydınkavak Köyü | 2 | 452 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Aşağı Karagüney Köyü | 1 | 85 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Aşağı Kümbet Mah. | 3 | 1.038 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Aşağıdere Mah. | 2 | 753 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Aşağıdut Köyü | 1 | 152 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Bayam Mah. | 1 | 266 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Bulanık Köyü | 1 | 117 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Bücüklü Köyü | 1 | 320 | %65,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Camuşlu Köyü | 1 | 360 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Denizgölü Köyü | 2 | 511 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,6 |
| Devebük Köyü | 1 | 32 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 51 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Donandı Köyü | 1 | 337 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Duranlar Köyü | 1 | 35 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Dibekkaya Köyü | 1 | 68 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Esenkır Köyü | 1 | 170 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 73 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Günindi Köyü | 3 | 946 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Günindiyaylası Köyü | 1 | 48 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Haznedar Mah. | 1 | 81 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Karabağ Köyü | 1 | 377 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Karaboncuk Köyü | 1 | 56 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 69 | %62,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Karakale Köyü | 1 | 160 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Karakuş Köyü | 2 | 539 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Keşişkıran Köyü | 1 | 140 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kozlu Köyü | 1 | 220 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kuloğlu Köyü | 2 | 647 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Kuruyayla Köyü | 1 | 204 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 181 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Körpınar Köyü | 1 | 13 | %138,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Kötek Köyü | 2 | 426 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Ortaköy | 1 | 298 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Paslı Köyü | 1 | 299 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Taşburun Köyü | 1 | 195 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Taşbilek Köyü | 1 | 164 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Tomruktaş Köyü | 1 | 103 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Toprakkale Mah. | 2 | 505 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,6 |
| Tunçkaya Köyü | 1 | 265 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 88 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Yankıpınar Köyü | 1 | 155 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Yağlıca Köyü | 1 | 253 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Yellikıran Köyü | 1 | 84 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 146 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yolkorur Köyü | 1 | 55 | %54,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Yukarı Dere Mah. | 2 | 498 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Yukarı Karagüney Köyü | 1 | 337 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Yukarı Kümbet Mah. | 2 | 761 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Zuvar Mah. | 2 | 728 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Çallı Köyü | 1 | 365 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Çayarası Köyü | 3 | 966 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çaybük Köyü | 1 | 73 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Çengilli Köyü | 3 | 941 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Çeperli Köyü | 1 | 148 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çukurayva Köyü | 1 | 201 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Çilehane Köyü | 1 | 236 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 69 | %58,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Ürker Köyü | 1 | 129 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Şabanköy | 2 | 421 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Şahindere Mah. | 28 | 9.759 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |