Digor · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDigor ilçesi
%83,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
9.460 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Digor ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %83,3 ile birinci; 9460 geçerli oy, katılım %74,9.
Digor
Kayıtlı seçmen 13.087 · Oy kullanan 9.799 (katılım %74,9) · Geçerli 9.460 · Geçersiz 339
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.880 | %83,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.415 | %15,0 |
| Sinan Oğan | 133 | %1,4 |
| Muharrem İnce | 32 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alem Köyü | 2 | 507 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Arpalı Köyü | 1 | 382 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Aşağıbaşköy | 1 | 92 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Bacalı Köyü | 1 | 357 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Bayırbağı Köyü | 1 | 94 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Başköy | 1 | 400 | %67,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Bostankale Köyü | 1 | 171 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Celalköy | 1 | 83 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Dağpınar-Merkez Mah. | 7 | 2.130 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Derinöz Köyü | 1 | 278 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Dolaylı Köyü | 2 | 241 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 158 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Eren Köyü | 1 | 36 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Gülhayran Köyü | 1 | 317 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Halıkışlak Köyü | 1 | 148 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,7 |
| Hasancan Köyü | 1 | 73 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Hisarönü Köyü | 1 | 210 | %64,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Karabağ Köyü | 1 | 389 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Karakale Köyü | 1 | 130 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Kocaköy | 3 | 1.147 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Köseler Köyü | 1 | 95 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Kilittaşı Köyü | 1 | 165 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Mahirbey Köyü | 1 | 177 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.654 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Oyuklu Köyü | 1 | 230 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Saklıca Köyü | 1 | 141 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Sorguçkavaklı Köyü | 1 | 288 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Sorkunlu Köyü | 1 | 204 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Türkmeşen Köyü | 2 | 522 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 131 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Varlı Köyü | 1 | 389 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 218 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Yağlıca Köyü | 2 | 422 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Yemençayır Köyü | 1 | 206 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Yeniköy | 1 | 113 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 270 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Şatıroğlu Köyü | 1 | 311 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Şenol Köyü | 1 | 89 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Şirinköy | 1 | 119 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |