Ermenek · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiErmenek ilçesi
%52,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.853 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ermenek ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,1 ile birinci; 17.853 geçerli oy, katılım %87,9.
Ermenek
Kayıtlı seçmen 21.225 · Oy kullanan 18.666 (katılım %87,9) · Geçerli 17.853 · Geçersiz 813
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.302 | %52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.046 | %39,5 |
| Sinan Oğan | 1.331 | %7,5 |
| Muharrem İnce | 174 | %1,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akcamescit Mah. | 1 | 89 | %103,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Ardıçkaya Köyü | 2 | 723 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ağaççatı Köyü | 1 | 58 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Aşağıçağlar Köyü | 2 | 703 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Balkusan Köyü | 1 | 146 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Başpınar Mah. | 1 | 90 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Boyalık Köyü | 1 | 235 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Değirmenlik Mah. | 3 | 781 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,6 |
| Elmayurdu Köyü | 1 | 366 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Eskice Köyü | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 |
| Evsin Köyü | 2 | 209 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Gökçekent Köyü | 2 | 657 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Gökçeseki Köyü | 1 | 248 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Görmeli Köyü | 2 | 521 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Güllük Mah. | 2 | 447 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Gülpazar Mah. | 1 | 71 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,2 |
| Güneyyurt-Aralık Mah. | 2 | 494 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Güneyyurt-Cami Mah. | 2 | 696 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Güneyyurt-Habib Mah. | 2 | 521 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Güneyyurt-Kışlacık Mah. | 1 | 163 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |
| Güneyyurt-Oda Mah. | 2 | 760 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Güneyyurt-Orta Mah. | 1 | 182 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Güneyyurt-Pınargözü Mah. | 2 | 416 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Güneyyurt-Yenimahalle Mah. | 2 | 549 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Karalar Mah. | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Katranlı Köyü | 2 | 599 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 136 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Kazancı-Bucak Mah. | 1 | 74 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Kazancı-Gökceler Mah. | 1 | 139 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Kazancı-Merkez Mah. | 2 | 743 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 |
| Kazancı-Tepecik Mah. | 1 | 139 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Kazancı-Türbeseki Mah. | 1 | 77 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Kazancı-Uluköy Mah. | 1 | 136 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,8 |
| Kazancı-Yukarı Mah. | 1 | 182 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Kazancı-Çatalbadem Mah. | 2 | 397 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Kebendibi Mah. | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Keçipazar Mah. | 1 | 152 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Keşillik Mah. | 1 | 55 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.331 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,6 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 104 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Orta Mah. | 1 | 226 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,8 |
| Pamuklu Köyü | 1 | 173 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Pınarönü Köyü | 1 | 145 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Sandıklı Mah. | 2 | 454 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Sarıvadi Köyü | 1 | 230 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Seyran Mah. | 8 | 2.407 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %45,5 |
| Susaklı Mah. | 3 | 826 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,4 |
| Taşbaşı Mah. | 2 | 645 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,8 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 315 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Yalındal Köyü | 1 | 288 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Yaylapazarı Köyü | 1 | 147 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Yerbağ Köyü | 1 | 116 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yeşilköy | 1 | 261 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Yukarıçağlar Köyü | 2 | 499 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 279 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 |
| Çavuşköy | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Çınarlısu Mah. | 1 | 371 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 |
| İkizçınar Köyü | 2 | 238 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |