Eskipazar · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEskipazar ilçesi
%73,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.907 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskipazar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,2 ile birinci; 8907 geçerli oy, katılım %88,6.
Eskipazar
Kayıtlı seçmen 10.403 · Oy kullanan 9.212 (katılım %88,6) · Geçerli 8.907 · Geçersiz 305
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.523 | %73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.766 | %19,8 |
| Sinan Oğan | 542 | %6,1 |
| Muharrem İnce | 76 | %0,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adiller Köyü | 1 | 155 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Arslanlar Köyü | 1 | 95 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Babalar Köyü | 1 | 84 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Bahçepınar Mah. | 1 | 248 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Bayındır Köyü | 1 | 153 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Başpınar Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Belen Köyü | 1 | 41 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Beytarla Köyü | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Boncuklar Köyü | 1 | 185 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Budaklar Köyü | 1 | 91 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Bulduk Köyü | 1 | 76 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Bölükören Köyü | 1 | 81 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Büyükyayalar Köyü | 1 | 199 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Deresemail Köyü | 1 | 101 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Deresoplan Köyü | 1 | 149 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 258 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Doğlacık Köyü | 1 | 87 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Gözlü Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 212 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 209 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Hanköy | 1 | 111 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 54 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Haslı Köyü | 1 | 116 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Kabaarmut Köyü | 1 | 122 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 84 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Kapıcılar Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Karahasanlar Köyü | 1 | 121 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Karaören Köyü | 1 | 77 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 185 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kulat Köyü | 1 | 66 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kuzören Köyü | 1 | 113 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Köyceğiz Köyü | 1 | 207 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Merkez Mah. | 3 | 1.101 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Mermer Mah. | 2 | 601 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Ortaköy | 1 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Ovaköy | 1 | 117 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Ozanköy | 1 | 94 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Sadeyaka Köyü | 1 | 134 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Sallar Köyü | 1 | 52 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Sofular Köyü | 1 | 187 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Söbüçimen Köyü | 1 | 76 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Tamışlar Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Topçalı Köyü | 1 | 49 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yamanlar Mah. | 3 | 961 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Yazıboyu Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yazıkavak Köyü | 1 | 65 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.289 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Yeşiller Köyü | 1 | 131 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Yürecik Köyü | 1 | 103 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çandırlar Köyü | 1 | 63 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Çaylı Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 63 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Üçevler Köyü | 1 | 234 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| İmanlar Köyü | 1 | 58 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 124 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| İstasyon Mah. | 1 | 263 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Şevkiler Köyü | 1 | 131 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |