Pendik · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPendik ilçesi
%53,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
492.985 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pendik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,4 ile birinci; 492.985 geçerli oy, katılım %91,3.
Pendik
Kayıtlı seçmen 547.235 · Oy kullanan 499.803 (katılım %91,3) · Geçerli 492.985 · Geçersiz 6.818
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 263.472 | %53,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 200.861 | %40,7 |
| Sinan Oğan | 27.325 | %5,5 |
| Muharrem İnce | 1.327 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 59 | 21.714 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Bahçelievler Mah. | 27 | 9.873 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Ballıca Mah. | 2 | 449 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Batı Mah. | 29 | 10.748 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Doğu Mah. | 34 | 12.348 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Dumlupınar Mah. | 53 | 20.142 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Emirli Mah. | 1 | 183 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 27 | 9.868 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Esenler Mah. | 65 | 24.119 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Esenyalı Mah. | 28 | 10.338 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Fatih Mah. | 42 | 15.679 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 77 | 28.378 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Göçbeyli Mah. | 3 | 1.018 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Güllü Bağlar Mah. | 35 | 13.224 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Güzelyalı Mah. | 69 | 25.542 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Harmandere Mah. | 18 | 6.479 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Kavakpınar Mah. | 124 | 46.809 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Kaynarca Mah. | 99 | 35.863 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kurna Mah. | 3 | 854 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Kurtdoğmuş Mah. | 1 | 387 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Kurtköy Mah. | 73 | 27.224 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Orhangazi Mah. | 55 | 20.716 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Orta Mah. | 9 | 2.871 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Ramazanoğlu Mah. | 5 | 1.884 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,6 |
| Sanayi Mah. | 6 | 2.239 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Sapan Bağları Mah. | 25 | 9.241 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Sülüntepe Mah. | 49 | 18.462 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Velibaba Mah. | 81 | 29.019 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Yayalar Mah. | 27 | 9.988 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Yeni Mah. | 34 | 12.597 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Yenişehir Mah. | 127 | 47.108 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Yeşilbağlar Mah. | 14 | 5.068 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Çamlık Mah. | 36 | 13.208 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,6 |
| Çamçeşme Mah. | 64 | 23.984 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Çınardere Mah. | 42 | 15.481 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Şeyhli Mah. | 38 | 14.130 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |