Yalvaç · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYalvaç ilçesi
%60,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
28.162 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalvaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,4 ile birinci; 28.162 geçerli oy, katılım %83,7.
Yalvaç
Kayıtlı seçmen 34.757 · Oy kullanan 29.080 (katılım %83,7) · Geçerli 28.162 · Geçersiz 918
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.017 | %60,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.179 | %32,6 |
| Sinan Oğan | 1.758 | %6,2 |
| Muharrem İnce | 208 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abacılar Mah. | 1 | 268 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Akköprü Mah. | 1 | 178 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 175 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Altıkapı Köyü | 1 | 176 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 344 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | 2 | 419 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Aşağıtırtar Köyü | 1 | 201 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Bahtiyar Köyü | 2 | 529 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.043 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Bağkonak Köyü | 3 | 912 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Bağlar Mah. | 2 | 593 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 255 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Celeptaş Köyü | 1 | 254 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.132 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,5 |
| Debbağlar Mah. | 3 | 1.011 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Dedeçam Köyü | 2 | 765 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Eski Mah. | 2 | 403 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Eyüpler Köyü | 2 | 459 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Eğirler Köyü | 1 | 325 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 506 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Görgü Bayram Mah. | 1 | 326 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Görgü Camii Mah. | 3 | 849 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Görgüorta Mah. | 2 | 497 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mah. | 1 | 203 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Hüyüklü-Mescit Mah. | 1 | 190 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Hüyüklü-Nalbant Mah. | 1 | 110 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Hüyüklü-Yanarık Mah. | 1 | 316 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Hüyüklü-Yeni Mah. | 2 | 532 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Hisarardı Köyü | 1 | 232 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Kaşaşağı Mah. | 1 | 240 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kaşcami Mah. | 1 | 327 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Kaşhacıbey Mah. | 1 | 281 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Kaşyukarı Mah. | 4 | 1.180 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Kırkbaş Köyü | 1 | 301 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Kızılca Mah. | 1 | 249 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Koruyaka Köyü | 2 | 650 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Kozluçay Köyü | 3 | 1.189 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Kumdanlı Köyü | 3 | 1.001 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Kurusarı Köyü | 1 | 167 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 671 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kuşku Mah. | 1 | 218 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Körküler Köyü | 3 | 904 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Leblebiciler Mah. | 3 | 1.054 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 308 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Müderris Mah. | 3 | 997 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Pazar Aşağı Mah. | 3 | 1.023 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Pazar Yukarı Mah. | 2 | 516 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Salur Mah. | 1 | 338 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Sanayi Mah. | 1 | 336 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Saray Mah. | 2 | 481 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Sağır Köyü | 1 | 167 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,5 |
| Sofular Mah. | 1 | 260 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Sücüllü Köyü | 4 | 1.218 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Taşevi Köyü | 1 | 248 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Terziler Köyü | 1 | 245 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Tokmacık Köyü | 2 | 617 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 377 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 508 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | 3 | 895 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Yukarıtırtar Köyü | 1 | 117 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.170 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Çakırçal Köyü | 1 | 120 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Çamharman Köyü | 1 | 333 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Çarşı Mah. | 2 | 411 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,0 |
| Çetince Köyü | 3 | 1.077 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Özbayat Köyü | 2 | 719 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Özgüney Köyü | 2 | 442 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| İleği Köyü | 2 | 129 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |