Sütçüler · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSütçüler ilçesi
%77,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.040 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sütçüler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,6 ile birinci; 7040 geçerli oy, katılım %88,9.
Sütçüler
Kayıtlı seçmen 8.220 · Oy kullanan 7.304 (katılım %88,9) · Geçerli 7.040 · Geçersiz 264
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.465 | %77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.198 | %17,0 |
| Sinan Oğan | 289 | %4,1 |
| Muharrem İnce | 88 | %1,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ayvalıpınar Köyü | 2 | 494 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Aşağıyaylabel Köyü | 1 | 292 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Başkoz Mah. | 1 | 171 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Bekirağalar Köyü | 1 | 77 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Belen Mah. | 1 | 134 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Belence Köyü | 1 | 365 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Beydili Köyü | 1 | 268 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Boğazköy | 1 | 93 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Bucakdere Köyü | 1 | 113 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Birlik Mah. | 2 | 554 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Cami Mah. | 1 | 151 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Erenler Mah. | 1 | 336 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Güldallı Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Gümü Köyü | 1 | 136 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Hacıahmetler Köyü | 1 | 121 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Hacıaliler Köyü | 1 | 97 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Karadiken Köyü | 1 | 253 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Kasımlar Köyü | 1 | 389 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Kesme Köyü | 2 | 731 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Kuzca Köyü | 1 | 83 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Melikler Köyü | 1 | 64 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Pınarköy | 1 | 144 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Sarayköy | 1 | 63 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Sarımehmetler Köyü | 1 | 330 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Sağrak Köyü | 1 | 94 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Yeniköy | 1 | 75 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 62 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 557 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Yukarı Mah. | 1 | 355 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Çandır Köyü | 2 | 483 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Çobanisa Köyü | 2 | 466 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| İbişler Köyü | 1 | 71 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| İncedere Köyü | 1 | 160 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 180 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |