Iğdır Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiIğdır Merkez ilçesi
%63,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
74.387 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Iğdır Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,4 ile birinci; 74.387 geçerli oy, katılım %80,2.
Iğdır Merkez
Kayıtlı seçmen 95.186 · Oy kullanan 76.298 (katılım %80,2) · Geçerli 74.387 · Geçersiz 1.911
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47.160 | %63,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.575 | %23,6 |
| Sinan Oğan | 9.467 | %12,7 |
| Muharrem İnce | 185 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 Kasım Mah. | 15 | 5.415 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Akyumak Köyü | 1 | 292 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %42,6 |
| Ali Kamerli Mah. | 5 | 1.665 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Alibeyköy | 1 | 249 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Asma Köyü | 1 | 97 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.428 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %39,5 |
| Ağaver Köyü | 1 | 76 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %34,6 |
| Aşağıerhacı Köyü | 7 | 2.520 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Aşağıçarıkçı Köyü | 1 | 248 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Bayraktutan Köyü | 2 | 551 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,1 |
| Bağlar Mah. | 31 | 11.408 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Bendemurat Köyü | 1 | 41 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.973 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Elmagöl Köyü | 1 | 129 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Emek Mah. | 20 | 6.910 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Enginalan Köyü | 4 | 1.597 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Evci Köyü | 3 | 986 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Gülpınar Köyü | 2 | 584 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 169 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Hakmehmet Köyü | 1 | 349 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Hakveyis Mah. | 2 | 702 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Halfeli-Bahçelievler Mah. | 3 | 925 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Halfeli-Said Nursi Mah. | 4 | 1.174 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Halfeli-Turgut Özal Mah. | 2 | 758 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Halfeli-Yunus Emre Mah. | 4 | 1.356 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Halfeli-Özvatan Mah. | 3 | 1.010 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 246 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Hoşhaber-Faruktoka Mah. | 3 | 771 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Hoşhaber-Yeni Mah. | 3 | 910 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Kadıkışlak Köyü | 1 | 270 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Karaağaç Mah. | 14 | 5.281 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Karagüney Köyü | 1 | 47 | %104,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Karakuyu Köyü | 5 | 1.673 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Kasımcan Köyü | 1 | 249 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 169 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Kazancı Köyü | 1 | 244 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Konaklı Mah. | 11 | 3.677 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Kuzugüden Köyü | 1 | 203 | %81,3 | Sinan Oğan | %61,6 |
| Küllük Köyü | 3 | 853 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %39,9 |
| Melekli-Karabağ Mah. | 3 | 1.048 | %88,1 | Sinan Oğan | %40,1 |
| Melekli-Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 995 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %40,2 |
| Melekli-Namık Kemal Mah. | 2 | 686 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,0 |
| Mezraa Köyü | 1 | 107 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Necefali Köyü | 1 | 112 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %39,8 |
| Nişankaya Köyü | 1 | 73 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Obaköy | 1 | 387 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %39,6 |
| Panik Köyü | 4 | 1.558 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 112 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Pir Sultan Abdal Mah. | 8 | 2.666 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Sarıçoban Köyü | 1 | 110 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,8 |
| Suveren Köyü | 2 | 687 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Söğütlü Mah. | 14 | 5.177 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Tacirli Köyü | 2 | 647 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 254 | %61,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Topçular Mah. | 22 | 8.056 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,1 |
| Yaycı Köyü | 2 | 589 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,4 |
| Yeni Mah. | 2 | 679 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Yukarıçarıkçı Köyü | 2 | 497 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,8 |
| Yüzbaşılar Köyü | 4 | 1.432 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Zor Köyü | 1 | 276 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 382 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Çalpala Köyü | 1 | 232 | %87,5 | Sinan Oğan | %39,0 |
| Çilli Köyü | 1 | 52 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Örüşmüş Köyü | 1 | 21 | %109,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Özgür Mah. | 20 | 7.146 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |