Yayladağı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYayladağı ilçesi
%79,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.867 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladağı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,5 ile birinci; 21.867 geçerli oy, katılım %90,8.
Yayladağı
Kayıtlı seçmen 24.676 · Oy kullanan 22.411 (katılım %90,8) · Geçerli 21.867 · Geçersiz 544
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.379 | %79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.656 | %16,7 |
| Sinan Oğan | 758 | %3,5 |
| Muharrem İnce | 74 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arslanyazı Mah. | 1 | 158 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Aydınbahçe Mah. | 1 | 372 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Ayışığı Mah. | 1 | 288 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Aşağıpulluyazı Mah. | 2 | 427 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Bezge Mah. | 3 | 768 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Bozlu Mah. | 2 | 479 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Denizgören Mah. | 1 | 126 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Dusduru Mah. | 1 | 98 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Eğerci Mah. | 1 | 294 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Görentaş Mah. | 1 | 316 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Gözlüce Mah. | 1 | 318 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Gürışık Mah. | 1 | 165 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Güveççi Mah. | 1 | 309 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 165 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Hisarcık Mah. | 2 | 453 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Karacurun Mah. | 1 | 216 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Karaköse Mah. | 3 | 1.084 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kızılçat Mah. | 1 | 141 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Kışlak Mah. | 2 | 725 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Kulaç Mah. | 1 | 203 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Kurtuluş Mah. | 8 | 2.736 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 204 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Leylekli Mah. | 1 | 114 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 174 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Sebenoba Mah. | 2 | 674 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Sungur Mah. | 1 | 129 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Sürütme Mah. | 1 | 209 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Turfanda Mah. | 3 | 781 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Tutlubahçe Mah. | 9 | 3.372 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Uluyol Mah. | 1 | 175 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yalaz Mah. | 1 | 284 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Yayıkdamlar Mah. | 1 | 250 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Yeniceköy Mah. | 2 | 415 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 306 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Yoncakaya Mah. | 2 | 423 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yukarıokçular Mah. | 3 | 1.023 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Yukarıpulluyazı Mah. | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Çabala Mah. | 2 | 392 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Çakıköy Mah. | 2 | 509 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Çaksına Mah. | 2 | 710 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Çamaltı Mah. | 7 | 2.641 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çandır Mah. | 1 | 195 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Çatbaşı Mah. | 2 | 483 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Çayır Mah. | 1 | 135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Üçırmak Mah. | 1 | 19 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şakşak Mah. | 1 | 348 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Şenköy Mah. | 3 | 811 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |