İskenderun · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİskenderun ilçesi
%47,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
136.958 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskenderun ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %47,5 ile birinci; 136.958 geçerli oy, katılım %84,4.
İskenderun
Kayıtlı seçmen 164.655 · Oy kullanan 138.931 (katılım %84,4) · Geçerli 136.958 · Geçersiz 1.973
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 65.015 | %47,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64.395 | %47,0 |
| Sinan Oğan | 7.071 | %5,2 |
| Muharrem İnce | 477 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 3 | 896 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Akçay Mah. | 4 | 1.386 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Azganlık Mah. | 6 | 1.694 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Aşkarbeyli Mah. | 2 | 711 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.389 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Barıştepe Mah. | 5 | 1.528 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Bekbele Mah. | 16 | 5.618 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Buluttepe Mah. | 9 | 3.063 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Büyükdere Mah. | 3 | 1.048 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Bitişik Mah. | 2 | 698 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Cebike Mah. | 7 | 2.297 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Cırtıman Mah. | 6 | 2.086 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.726 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Denizciler Mah. | 45 | 15.996 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Dumlupınar Mah. | 14 | 5.231 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Esentepe Mah. | 11 | 4.061 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.201 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Gültepe Mah. | 12 | 4.000 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.471 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Güzelçay Mah. | 2 | 676 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.362 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 331 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Karayılan Mah. | 15 | 5.474 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Kavaklıoluk Mah. | 1 | 249 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Kocatepe Mah. | 9 | 3.102 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.752 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Meydan Mah. | 9 | 3.210 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,9 |
| Modernevler Mah. | 20 | 7.517 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Muradiye Mah. | 11 | 3.951 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Mustafa Kemal Mah. | 33 | 12.075 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Numune Mah. | 20 | 7.374 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Orhangazi Mah. | 2 | 528 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.783 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Pirireis Mah. | 18 | 6.147 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Sakarya Mah. | 27 | 9.974 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Sarıseki Mah. | 7 | 2.320 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Savaş Mah. | 2 | 588 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Suçıkağı Mah. | 3 | 1.105 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Süleymaniye Mah. | 8 | 2.665 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.840 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Yıldırımtepe Mah. | 7 | 2.529 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Yunus Emre Mah. | 20 | 7.600 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Çay Mah. | 11 | 4.012 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 636 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| İsmet İnönü Mah. | 32 | 11.755 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |