Hassa · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHassa ilçesi
%72,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
31.165 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hassa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,8 ile birinci; 31.165 geçerli oy, katılım %84,9.
Hassa
Kayıtlı seçmen 37.610 · Oy kullanan 31.926 (katılım %84,9) · Geçerli 31.165 · Geçersiz 761
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22.701 | %72,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.738 | %21,6 |
| Sinan Oğan | 1.578 | %5,1 |
| Muharrem İnce | 148 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbez Mah. | 20 | 6.403 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Aktepe Mah. | 16 | 5.605 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Ardıçlı Mah. | 8 | 2.676 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Arpalıuşağı Mah. | 2 | 424 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Aşağıkarafakılı Mah. | 2 | 428 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Bademli Mah. | 2 | 477 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Buhara Mah. | 3 | 777 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Bintaş Mah. | 1 | 217 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Dedemli Mah. | 1 | 284 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Demrek Mah. | 3 | 930 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Dervişpaşa Mah. | 7 | 2.337 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Eğribucak Mah. | 2 | 469 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Gazeluşağı Mah. | 1 | 144 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Gülkent Mah. | 2 | 607 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 253 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Güvenç Mah. | 2 | 554 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Girne Mah. | 8 | 3.022 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Hacılar Mah. | 1 | 370 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Halallar Mah. | 1 | 217 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 305 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Katranlık Mah. | 2 | 429 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Koruhöyük Mah. | 1 | 146 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Küreci Mah. | 6 | 1.979 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Mazmanlı Mah. | 3 | 1.012 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Onbeşkasım Mah. | 3 | 836 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Sapanözü Mah. | 1 | 328 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Sugediği Mah. | 1 | 74 | %106,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Söğüt Mah. | 3 | 942 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 375 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Tiyek Mah. | 1 | 231 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.114 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 86 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Yoluklar Mah. | 1 | 291 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Yukarıbucak Mah. | 1 | 310 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yukarıkarafakılı Mah. | 2 | 537 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Yuvalı Mah. | 3 | 946 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Zeytinoba Mah. | 1 | 373 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Çay Mah. | 2 | 758 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Çınarbaşı Mah. | 1 | 344 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |