Defne · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDefne ilçesi
%90,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
88.738 geçerli oy · katılım %82,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Defne ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %90,4 ile birinci; 88.738 geçerli oy, katılım %82,0.
Defne
Kayıtlı seçmen 109.414 · Oy kullanan 89.668 (katılım %82,0) · Geçerli 88.738 · Geçersiz 930
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80.229 | %90,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.461 | %8,4 |
| Sinan Oğan | 960 | %1,1 |
| Muharrem İnce | 88 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdeniz Mah. | 8 | 2.703 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Aknehir Mah. | 4 | 1.156 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Armutlu Mah. | 13 | 4.728 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Aşağıokçular Mah. | 9 | 3.366 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Bahçeköy Mah. | 3 | 775 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Balıklıdere Mah. | 3 | 897 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Ballıöz Mah. | 3 | 880 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Bostancık Mah. | 2 | 754 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Büyükçat Mah. | 3 | 1.078 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Değirmenyolu Mah. | 4 | 1.332 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Dursunlu Mah. | 15 | 5.617 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Döver Mah. | 4 | 1.180 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Elektrik Mah. | 8 | 2.767 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Gümüşgöze Mah. | 8 | 2.826 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Güneysöğüt Mah. | 2 | 638 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Hancağız Mah. | 2 | 522 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Harbiye Mah. | 52 | 18.548 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Hüseyinli Mah. | 2 | 557 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 77 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Koçören Mah. | 4 | 1.302 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Meydancık Mah. | 1 | 320 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Orhanlı Mah. | 5 | 1.681 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Samankaya Mah. | 3 | 1.074 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Subaşı Mah. | 11 | 4.151 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Sümerler Mah. | 17 | 6.268 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Sinanlı Mah. | 3 | 774 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Tavla Mah. | 6 | 2.167 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Toygarlı Mah. | 6 | 2.023 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Turunçlu Mah. | 15 | 5.285 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Yeniçağ Mah. | 5 | 1.770 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Yeşilpınar Mah. | 7 | 2.632 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 462 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Çekmece Mah. | 71 | 26.864 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 642 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Çökek Mah. | 2 | 637 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Özbek Mah. | 2 | 540 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Üzengili Mah. | 2 | 421 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |