Antakya · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAntakya ilçesi
%53,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
161.800 geçerli oy · katılım %76,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Antakya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,9 ile birinci; 161.800 geçerli oy, katılım %76,8.
Antakya
Kayıtlı seçmen 213.521 · Oy kullanan 164.041 (katılım %76,8) · Geçerli 161.800 · Geçersiz 2.241
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87.203 | %53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68.862 | %42,6 |
| Sinan Oğan | 5.336 | %3,3 |
| Muharrem İnce | 399 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akasya Mah. | 38 | 13.782 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Akcurun Mah. | 2 | 647 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Akevler Mah. | 19 | 6.632 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Akhisar Mah. | 3 | 1.008 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Aksaray Mah. | 12 | 4.461 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Akçaova Mah. | 3 | 835 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Alaattin Mah. | 2 | 665 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Alahan Mah. | 2 | 672 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Alazı Mah. | 4 | 1.498 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Altınçay Mah. | 14 | 4.975 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Anayazı Mah. | 5 | 1.898 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Apaydın Mah. | 3 | 768 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Arpahan Mah. | 1 | 350 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Avsuyu Mah. | 9 | 2.991 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Aydınlıkevler Mah. | 3 | 979 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Açıkdere Mah. | 4 | 1.257 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Aşağıoba Mah. | 3 | 1.105 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Barbaros Mah. | 1 | 120 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Bağrıyanık Mah. | 6 | 2.001 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 509 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Boşin Mah. | 7 | 2.615 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Büyükdalyan Mah. | 5 | 1.737 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Biniciler Mah. | 1 | 174 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Bitiren Mah. | 2 | 492 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Cebrail Mah. | 11 | 3.821 | %61,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.224 | %63,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Demirköprü Mah. | 2 | 589 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Derince Mah. | 3 | 840 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 657 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Dutdibi Mah. | 1 | 335 | %66,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Dikmece Mah. | 5 | 1.685 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Ekinci Mah. | 40 | 14.292 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Emek Mah. | 10 | 3.531 | %66,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Esenlik Mah. | 14 | 4.889 | %66,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Esentepe Mah. | 11 | 3.865 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 871 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Gazi Mah. | 13 | 4.747 | %69,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Gazipaşa Mah. | 1 | 194 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| General Şükrü Kanatlı Mah. | 10 | 3.574 | %61,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Gökçegöz Mah. | 2 | 646 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Gülderen Mah. | 3 | 937 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Güllübahçe Mah. | 1 | 232 | %63,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Günyazı Mah. | 6 | 2.017 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Güzelburç Mah. | 14 | 4.875 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Habib-İ Neccar Mah. | 1 | 73 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Hacı Ömer Alpagot Mah. | 7 | 2.384 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Haraparası Mah. | 1 | 208 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 34 | %120,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Havuzlar Mah. | 2 | 598 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kantara Mah. | 1 | 350 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Karaali Bölüğü Mah. | 3 | 882 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Karaali Mah. | 8 | 2.586 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Kardeşler Mah. | 2 | 683 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Karlısu Mah. | 8 | 2.558 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Kışlasaray Mah. | 7 | 2.524 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Kocaabdi Mah. | 1 | 118 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Kuruyer Mah. | 2 | 581 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Kuyulu Mah. | 2 | 578 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Kuzeytepe Mah. | 14 | 4.760 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Küçükdalyan Mah. | 18 | 6.544 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Kisecik Mah. | 5 | 1.709 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Madenboyu Mah. | 4 | 1.487 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Mansurlu Mah. | 2 | 677 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Maraşboğazı Mah. | 2 | 644 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Maşuklu Mah. | 11 | 4.079 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Melekli Mah. | 1 | 128 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Meydan Mah. | 1 | 309 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Narlıca Mah. | 27 | 9.177 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Odabaşı Mah. | 36 | 13.403 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Orhanlı Mah. | 2 | 567 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Ovakent Mah. | 8 | 2.896 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Oğlakören Mah. | 3 | 1.015 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 222 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Saraycık Mah. | 3 | 984 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Saraykent Mah. | 34 | 12.548 | %70,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 296 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Serinyol Mah. | 31 | 10.748 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Sofular Mah. | 2 | 447 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Suvatlı Mah. | 2 | 492 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Tahtaköprü Mah. | 2 | 630 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Tanışma Mah. | 6 | 1.910 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Ulucami Mah. | 1 | 252 | %59,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Uzunaliç Mah. | 2 | 465 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 440 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yenicami Mah. | 1 | 77 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 446 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Zenginler Mah. | 1 | 301 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Zülüflühan Mah. | 6 | 2.021 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Ürgenpaşa Mah. | 24 | 8.531 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Üzümdalı Mah. | 4 | 1.141 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Üçgedik Mah. | 3 | 862 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| İplik Pazarı Mah. | 1 | 127 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Şehitler Mah. | 1 | 203 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Şeyhali Mah. | 1 | 242 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Şirince Mah. | 2 | 592 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |