Hakkari Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHakkari Merkez ilçesi
%76,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
44.651 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hakkari Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %76,2 ile birinci; 44.651 geçerli oy, katılım %86,6.
Hakkari Merkez
Kayıtlı seçmen 52.927 · Oy kullanan 45.831 (katılım %86,6) · Geçerli 44.651 · Geçersiz 1.180
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34.004 | %76,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.388 | %21,0 |
| Sinan Oğan | 1.137 | %2,6 |
| Muharrem İnce | 122 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulut Köyü | 1 | 209 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Akkuş Köyü | 1 | 69 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Aksu Köyü | 1 | 22 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Akçalı Köyü | 2 | 523 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Ağaçdibi Köyü | 1 | 370 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Aşağı Derecik Köyü | 2 | 454 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Bayköy | 2 | 441 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Bağışlı Köyü | 3 | 839 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Bağlar Mah. | 9 | 3.065 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Berçelan Mah. | 10 | 3.196 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Boybeyi Köyü | 1 | 174 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Bulak Mah. | 11 | 3.853 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Biçer Mah. | 6 | 2.075 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Cevizdibi Köyü | 1 | 107 | %98,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Ceylanlı Köyü | 1 | 180 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Dağgöl Mah. | 9 | 3.351 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Demirtaş Köyü | 2 | 412 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 260 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Durankaya-Bağlarbaşı Mah. | 1 | 296 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Durankaya-Biçenek Mah. | 1 | 167 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Durankaya-Cumhuriyet Mah. | 1 | 147 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Durankaya-Köyiçi Mah. | 1 | 123 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Durankaya-Pınarbaşı Mah. | 2 | 477 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Durankaya-Yeni Mah. | 2 | 537 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Durankaya-Çaylıca Mah. | 1 | 194 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Elmacık Köyü | 1 | 105 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.805 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Geçimli Köyü | 2 | 418 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Geçitli Köyü | 3 | 1.105 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Halife Derviş Mah. | 4 | 1.314 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Işık Köyü | 1 | 323 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Işıklar Köyü | 1 | 216 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 64 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 2.010 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 117 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Kavalköy | 1 | 110 | %116,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 141 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Keklikpınar Mah. | 5 | 1.720 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Kıran Mah. | 5 | 1.825 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Kırıkdağ Köyü | 3 | 844 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Konak Köyü | 1 | 26 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Medrese Mah. | 7 | 2.429 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Merzan Mah. | 8 | 2.937 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 153 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Otluca Köyü | 2 | 527 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Oğul Köyü | 1 | 108 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Pehlivan Mah. | 11 | 3.832 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Pınarca Köyü | 1 | 134 | %103,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 174 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Sümbül Mah. | 6 | 2.255 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Taşbaşı Köyü | 2 | 485 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.819 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 11 | %236,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Çaltıkoru Köyü | 1 | 67 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Çanaklı Köyü | 2 | 448 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Çimenli Köyü | 1 | 242 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Ördekli Köyü | 1 | 114 | %118,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Üzümcü Köyü | 2 | 508 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |