Torul · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTorul ilçesi
%73,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.881 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Torul ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,6 ile birinci; 6881 geçerli oy, katılım %84,5.
Torul
Kayıtlı seçmen 8.447 · Oy kullanan 7.136 (katılım %84,5) · Geçerli 6.881 · Geçersiz 255
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.065 | %73,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.375 | %20,0 |
| Sinan Oğan | 409 | %5,9 |
| Muharrem İnce | 32 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksüt Köyü | 1 | 125 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Alınyayla Köyü | 1 | 34 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Altınpınar Köyü | 2 | 567 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Arılı Köyü | 1 | 30 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,2 |
| Arpalı Köyü | 1 | 76 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Atalar Köyü | 2 | 124 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 91 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Bahçelik Köyü | 1 | 189 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Budak Köyü | 2 | 164 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Büyükçit Köyü | 1 | 118 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Cebeli Köyü | 1 | 96 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Dedeli Köyü | 1 | 60 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 262 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Gülaçar Köyü | 2 | 264 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Gümüştuğ Köyü | 1 | 111 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Günay Köyü | 1 | 39 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Güvemli Köyü | 1 | 116 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Güzeloluk Köyü | 1 | 69 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Harmancık Köyü | 1 | 141 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Herek Köyü | 1 | 66 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Işık Köyü | 1 | 73 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 59 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kaledibi Mah. | 3 | 1.070 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kocadal Köyü | 1 | 142 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Kopuz Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 169 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Köstere Köyü | 2 | 164 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Küçükçit Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kirazlık Köyü | 4 | 384 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Merkez Mah. | 3 | 831 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Musalla Köyü | 1 | 105 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 62 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Tokçam Köyü | 2 | 123 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Tufaniye Mah. | 1 | 147 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Tuğrulbey Mah. | 4 | 1.224 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Uğurtaşı Köyü | 1 | 78 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Yalınkavak Köyü | 1 | 154 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yeşilköy | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Yıldız Köyü | 1 | 140 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Yurtköy | 1 | 79 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yücebelen Köyü | 2 | 139 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Zigana Köyü | 1 | 226 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 109 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| İlecik Köyü | 1 | 36 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |