Yağlıdere · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYağlıdere ilçesi
%78,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.125 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yağlıdere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,2 ile birinci; 10.125 geçerli oy, katılım %85,1.
Yağlıdere
Kayıtlı seçmen 12.331 · Oy kullanan 10.495 (katılım %85,1) · Geçerli 10.125 · Geçersiz 370
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.916 | %78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.758 | %17,4 |
| Sinan Oğan | 378 | %3,7 |
| Muharrem İnce | 73 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahallı Mah. | 1 | 296 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Akdarı Mah. | 1 | 269 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Akdoğan Mah. | 1 | 284 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Akköy | 1 | 329 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 234 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Bük Mah. | 3 | 767 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Dereköy | 1 | 119 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Derindere Köyü | 1 | 137 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Elmabelen Köyü | 1 | 297 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Güllüce Köyü | 1 | 61 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Günece Mah. | 1 | 355 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Hisarcık Köyü | 1 | 393 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Kanlıca Köyü | 1 | 257 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Kızılelma Mah. | 1 | 377 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Koçlu Köyü | 1 | 217 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Kurucalı Mah. | 2 | 389 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Küçükköy | 1 | 142 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.155 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Ortaköy | 1 | 255 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Oruçbey Mah. | 2 | 483 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Palaklı Mah. | 1 | 359 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Sınırköy | 2 | 754 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 171 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Tekkeköy | 1 | 178 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 542 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yazlık Köyü | 1 | 179 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Yeniakköy | 1 | 189 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 117 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Yeniyazlık Köyü | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Yeşilpınar Köyü | 2 | 542 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 174 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Ömerli Mah. | 1 | 378 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Ümütbükü Köyü | 1 | 227 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Üçtepe-Gültepe Mah. | 1 | 166 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Üçtepe-Kozbükü Mah. | 3 | 880 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Üçtepe-Tuğlacık Mah. | 1 | 254 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Üçtepe-Çağlayan Mah. | 1 | 321 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |