Dereli · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDereli ilçesi
%79,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.407 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dereli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,4 ile birinci; 13.407 geçerli oy, katılım %89,5.
Dereli
Kayıtlı seçmen 15.499 · Oy kullanan 13.876 (katılım %89,5) · Geçerli 13.407 · Geçersiz 469
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.640 | %79,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.136 | %15,9 |
| Sinan Oğan | 541 | %4,0 |
| Muharrem İnce | 90 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Köyü | 2 | 445 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Aksu Köyü | 1 | 145 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Alancık Köyü | 2 | 501 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 722 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Dereli Mah. | 4 | 1.010 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Eğriambar Köyü | 2 | 574 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 364 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Güdül Köyü | 1 | 336 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Güzelköy | 1 | 197 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Heydere Köyü | 1 | 335 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Hisarköy | 1 | 107 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Kızıltaş Köyü | 2 | 547 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Konuklu Köyü | 1 | 217 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Kurtulmuş Köyü | 2 | 571 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kuzca Mah. | 1 | 196 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Kuşluhan Mah. | 3 | 651 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Küknarlı Köyü | 1 | 240 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Kümbet Köyü | 1 | 261 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Küçükahmet Köyü | 1 | 215 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Maden Köyü | 1 | 54 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Meşeliyatak Köyü | 1 | 278 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 233 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Sarıyakup Köyü | 1 | 213 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sütlüce Mah. | 3 | 1.101 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Tamdere Köyü | 1 | 177 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 186 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Tepeköy | 1 | 152 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Tepeküknarlı Köyü | 1 | 187 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Uzundere Köyü | 1 | 252 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Yavuzkemal-Güzyurdu Mah. | 1 | 300 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Yavuzkemal-Hapan Mah. | 1 | 278 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yavuzkemal-Kulakkaya Mah. | 2 | 584 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Yavuzkemal-Yeni Mah. | 1 | 152 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Yavuzkemal-Yuva Mah. | 1 | 211 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Yavuzkemal-Şıhlar Mah. | 1 | 294 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 148 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 367 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 148 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 125 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Yıldız Köyü | 1 | 369 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Yüce Köyü | 2 | 487 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çalca Köyü | 2 | 701 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Çalköy | 1 | 272 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Çamlı Köyü | 1 | 328 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Çengelköy | 1 | 174 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| İçmesu Köyü | 1 | 94 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |