İslahiye · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİslahiye ilçesi
%58,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
35.538 geçerli oy · katılım %82,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İslahiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,7 ile birinci; 35.538 geçerli oy, katılım %82,5.
İslahiye
Kayıtlı seçmen 44.192 · Oy kullanan 36.443 (katılım %82,5) · Geçerli 35.538 · Geçersiz 905
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20.850 | %58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.853 | %36,2 |
| Sinan Oğan | 1.651 | %4,7 |
| Muharrem İnce | 184 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akınyolu Mah. | 1 | 261 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Alaca Mah. | 1 | 143 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Altınüzüm Mah. | 5 | 1.652 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Arpalı Mah. | 1 | 214 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.975 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 1.000 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Ağabey Mah. | 1 | 252 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ağalarobası Mah. | 1 | 78 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 830 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Bayraktepe Mah. | 1 | 242 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Beyler Mah. | 9 | 2.961 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Boğaziçi Mah. | 7 | 2.128 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 269 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Burunsuzlar Mah. | 1 | 244 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Cevdetpaşa Mah. | 4 | 1.226 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 955 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,0 |
| Dervişpaşa Mah. | 4 | 1.306 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Değirmencik Mah. | 4 | 1.235 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Elbistanhüyüğü Mah. | 1 | 133 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,4 |
| Erenler Mah. | 2 | 420 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Esenler Mah. | 1 | 245 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.603 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Fevzipaşa Mah. | 3 | 784 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Göltepe Mah. | 6 | 1.997 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Güllühüyük Mah. | 1 | 183 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Güngören Mah. | 1 | 193 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Haci Ali Öztürk Mah. | 3 | 1.013 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Hanağzı Mah. | 1 | 127 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Hasanlök Mah. | 2 | 396 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Haydarkenli Mah. | 2 | 460 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.438 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 182 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 180 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Kale Mah. | 1 | 181 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 249 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Karakaya Mah. | 1 | 161 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,8 |
| Karapınar Mah. | 1 | 84 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Karapolat Mah. | 1 | 132 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 655 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 419 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Kırıkçalı Mah. | 1 | 259 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Kozdere Mah. | 2 | 704 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Koçcağız Mah. | 1 | 128 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Kuşçumustafa Mah. | 1 | 46 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Köklü Mah. | 1 | 152 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Ortaklı Mah. | 2 | 400 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.180 | %71,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,3 |
| Serinevler Mah. | 3 | 844 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Sulumağara Mah. | 5 | 1.656 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Tandır Mah. | 1 | 252 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Telli Mah. | 1 | 115 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Türkbahçe Mah. | 1 | 379 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Yağızlar Mah. | 1 | 318 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Yelliburun Mah. | 1 | 97 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.526 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Yeniceli Mah. | 1 | 336 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 116 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Yesemek Mah. | 1 | 308 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 132 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 7 | 2.409 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Yukarıbilenler Mah. | 2 | 436 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Zincirli Mah. | 1 | 123 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Çamlıca Mah. | 4 | 1.475 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,1 |
| Çerçili Mah. | 1 | 214 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 60 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Çolaklar Mah. | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Çubuk Mah. | 1 | 139 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Örtülü Mah. | 1 | 167 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| İdilli Mah. | 1 | 251 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Şahmaran Mah. | 1 | 273 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Şerikanlı Mah. | 2 | 386 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |