Şenkaya · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiŞenkaya ilçesi
%56,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.067 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %56,3 ile birinci; 10.067 geçerli oy, katılım %81,1.
Şenkaya
Kayıtlı seçmen 12.764 · Oy kullanan 10.345 (katılım %81,1) · Geçerli 10.067 · Geçersiz 278
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.666 | %56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.035 | %40,1 |
| Sinan Oğan | 329 | %3,3 |
| Muharrem İnce | 37 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 48 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Akşar Mah. | 4 | 914 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Alıcık Mah. | 1 | 339 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Atyolu Mah. | 1 | 222 | %59,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 80 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Aşağı Mah. | 3 | 832 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 88 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Balkaya Mah. | 1 | 179 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Bereketli Mah. | 1 | 32 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 71 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 231 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 113 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 387 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 23 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Dolunay Mah. | 1 | 258 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 81 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 110 | %60,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Esence Mah. | 1 | 32 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 129 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Evbakan Mah. | 1 | 138 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Gaziler Mah. | 1 | 250 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Gezenek Mah. | 1 | 37 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Göllet Mah. | 1 | 109 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Göreşken Mah. | 1 | 128 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Gözalan Mah. | 1 | 204 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 34 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Gülveren Mah. | 1 | 139 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 98 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 76 | %51,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Kaynak Mah. | 2 | 137 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 259 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 165 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 128 | %71,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kireçli Mah. | 1 | 16 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 380 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 317 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.108 | %71,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Penek Mah. | 1 | 126 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 47 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 105 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Sındıran Mah. | 1 | 85 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Susuz Mah. | 1 | 226 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Söğütler Mah. | 1 | 294 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 126 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 26 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Teketaş Mah. | 1 | 97 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Turnalı Mah. | 2 | 111 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 57 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 78 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 73 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 215 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 82 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Yazılı Mah. | 1 | 78 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 37 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 75 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 66 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 572 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Yukarı Mah. | 3 | 743 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,5 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 94 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Yünören Mah. | 1 | 48 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Yürekli Mah. | 1 | 132 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 137 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Çamlıalan Mah. | 1 | 292 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 101 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Özyurt Mah. | 1 | 257 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 51 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| İnceçay Mah. | 1 | 99 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| İçmesu Mah. | 1 | 42 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| İğdeli Mah. | 1 | 128 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 114 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |