Pasinler · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPasinler ilçesi
%77,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
15.792 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pasinler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %77,9 ile birinci; 15.792 geçerli oy, katılım %89,1.
Pasinler
Kayıtlı seçmen 18.009 · Oy kullanan 16.039 (katılım %89,1) · Geçerli 15.792 · Geçersiz 247
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.306 | %77,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.558 | %16,2 |
| Sinan Oğan | 890 | %5,6 |
| Muharrem İnce | 38 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acı Mah. | 1 | 185 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Altınbaşak Mah. | 2 | 723 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Alvar Mah. | 2 | 598 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Ardıçlı Mah. | 2 | 482 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Ağaçminare Mah. | 1 | 329 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Ağcalar Mah. | 1 | 163 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Aşıtlar Mah. | 1 | 137 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 932 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Baldızı Mah. | 1 | 29 | %113,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Başören Mah. | 1 | 68 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Bulkasım Mah. | 1 | 126 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 265 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Büyüktüy Mah. | 1 | 163 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Camikebir Mah. | 1 | 189 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Demirdöven Mah. | 2 | 666 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Emirşeyh Mah. | 1 | 136 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Epsemce Mah. | 1 | 322 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Erzurumkapı Mah. | 2 | 433 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Esendere Mah. | 1 | 175 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Gerdekkaya Mah. | 1 | 55 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Gölciğez Mah. | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Hanahmet Mah. | 1 | 27 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Hasandede Mah. | 1 | 195 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kaplıcalar Mah. | 3 | 793 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Karakale Mah. | 1 | 28 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 152 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Karavelet Mah. | 1 | 120 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kasımpaşa Mah. | 7 | 2.558 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Kavuşturan Mah. | 1 | 312 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kethuda Mah. | 2 | 572 | %76,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Kevenlik Mah. | 1 | 147 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kızılören Mah. | 1 | 53 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Kotandüzü Mah. | 1 | 43 | %109,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kurbançayır Mah. | 1 | 88 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 825 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Küçüktüy Mah. | 1 | 113 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Otlukkapı Mah. | 1 | 279 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Ovaköy Mah. | 1 | 58 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Paşabey Mah. | 2 | 543 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Pelitli Mah. | 1 | 34 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Porsuk Mah. | 1 | 184 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Pusudere Mah. | 1 | 46 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 235 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Serçeboğazı Mah. | 1 | 191 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Sunak Mah. | 1 | 117 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Sivas Mah. | 1 | 159 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 162 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Taşkaynak Mah. | 1 | 281 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Taşlıgüney Mah. | 1 | 139 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Taşlıyurt Mah. | 1 | 69 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Tepecik Mah. | 1 | 202 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Timar Mah. | 1 | 32 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Uzunark Mah. | 1 | 132 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Yamaç Mah. | 1 | 81 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Yastıktepe Mah. | 2 | 264 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yavuzlu Mah. | 1 | 106 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Yayla Mah. | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Yayladağ Mah. | 1 | 232 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 256 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 132 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yukarıdanişment Mah. | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Yukarıçakmak Mah. | 1 | 97 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Yiğitpınarı Mah. | 1 | 28 | %107,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Yiğittaşı Mah. | 1 | 174 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Çakırtaş Mah. | 1 | 301 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Çalıyazı Mah. | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 79 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Çöğender Mah. | 1 | 366 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 72 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Övenler Mah. | 1 | 168 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Üğümü Mah. | 1 | 178 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Şehit Burak Karakoç Mah. | 1 | 156 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |