Köprüköy · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKöprüköy ilçesi
%76,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.140 geçerli oy · katılım %79,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,8 ile birinci; 7140 geçerli oy, katılım %79,9.
Köprüköy
Kayıtlı seçmen 9.201 · Oy kullanan 7.353 (katılım %79,9) · Geçerli 7.140 · Geçersiz 213
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.484 | %76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.418 | %19,9 |
| Sinan Oğan | 213 | %3,0 |
| Muharrem İnce | 25 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçam Mah. | 1 | 293 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Alaca Mah. | 2 | 623 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Ataköy Mah. | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 415 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 100 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 26 | %111,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 259 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Camikebir Mah. | 1 | 96 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 68 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Duatepe Mah. | 1 | 180 | %57,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 220 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Dilek Mah. | 1 | 82 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Emre Mah. | 1 | 351 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 224 | %67,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 222 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Geyikli Mah. | 1 | 97 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 208 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 646 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 184 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 131 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 363 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 138 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Marifet Mah. | 1 | 142 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Mescitli Mah. | 1 | 165 | %61,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Pekecik Mah. | 1 | 39 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 128 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Savatlı Mah. | 1 | 31 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 237 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Topçu Mah. | 1 | 75 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yağan Mah. | 4 | 1.372 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yemlik Mah. | 1 | 22 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 86 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 85 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 50 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 29 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 359 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Çullu Mah. | 2 | 559 | %59,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Örentaş Mah. | 1 | 68 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Şehitler Mah. | 2 | 567 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |