Karayazı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarayazı ilçesi
%72,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
11.850 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karayazı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %72,3 ile birinci; 11.850 geçerli oy, katılım %74,9.
Karayazı
Kayıtlı seçmen 16.450 · Oy kullanan 12.323 (katılım %74,9) · Geçerli 11.850 · Geçersiz 473
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.572 | %72,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.034 | %25,6 |
| Sinan Oğan | 204 | %1,7 |
| Muharrem İnce | 40 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanköy Mah. | 2 | 160 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Akarsu Mah. | 1 | 195 | %63,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Akpınar Mah. | 1 | 20 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Alemdağı Mah. | 1 | 234 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Aliküllek Mah. | 1 | 98 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Anıtlı Mah. | 1 | 239 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Aydınsu Mah. | 1 | 156 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 186 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Aşağısöylemez Mah. | 2 | 555 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Aşağıincesu Mah. | 1 | 301 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Bayraktar Mah. | 2 | 657 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Bezirhane Mah. | 1 | 72 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Değirmenkaya Mah. | 3 | 843 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Doruca Mah. | 1 | 40 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Duruca Mah. | 1 | 134 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Dörtpınar Mah. | 1 | 128 | %64,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Dündar Mah. | 1 | 103 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Elmaağaç Mah. | 2 | 262 | %56,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Geventepe Mah. | 1 | 70 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Göksu Mah. | 2 | 401 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Göktepe Mah. | 1 | 74 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Güllü Mah. | 1 | 83 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Hacıbayram Mah. | 1 | 122 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Hasanova Mah. | 2 | 175 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Kapanlı Mah. | 1 | 110 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Karaağıl Mah. | 1 | 298 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Karabey Mah. | 2 | 98 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Karakale Mah. | 1 | 133 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Karakaya Mah. | 3 | 232 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Karasu Mah. | 1 | 242 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 292 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Kayalar Mah. | 1 | 80 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Kazbel Mah. | 1 | 180 | %71,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Kırgındere Mah. | 1 | 117 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 57 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Kurupınar Mah. | 1 | 66 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 |
| Kösehasan Mah. | 1 | 166 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Köyceğiz Mah. | 2 | 392 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 |
| Molla Osman Mah. | 1 | 185 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Mollabekir Mah. | 1 | 28 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Muratlı Mah. | 1 | 40 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Payveren Mah. | 1 | 206 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,7 |
| Salyamaç Mah. | 2 | 385 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Sancaktar Mah. | 1 | 123 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Sarıçiçek Mah. | 1 | 22 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Selenli Mah. | 1 | 232 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,1 |
| Sukonak Mah. | 1 | 182 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Sulutaş Mah. | 1 | 87 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Taşan Mah. | 2 | 70 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 340 | %62,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Turnagöl Mah. | 2 | 329 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Ulucanlar Mah. | 2 | 546 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Uğurdalı Mah. | 1 | 25 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Yahyaköy Mah. | 1 | 143 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Yalındal Mah. | 2 | 154 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.947 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 77 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 63 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 86 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,8 |
| Yolgören Mah. | 1 | 95 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Yukarıcihanbey Mah. | 1 | 126 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Yukarısöylemez Mah. | 1 | 176 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Yukarıçığılgan Mah. | 1 | 158 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Yücelik Mah. | 3 | 283 | %69,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 350 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Çakmaközü Mah. | 1 | 183 | %59,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çalışkan Mah. | 1 | 45 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 113 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çatalören Mah. | 1 | 249 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 367 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Çayırbeyli Mah. | 1 | 309 | %70,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Çelikli Mah. | 1 | 274 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Çepi Mah. | 1 | 145 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Üzengili Mah. | 2 | 385 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Şakirköy Mah. | 1 | 151 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |