Çat · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇat ilçesi
%66,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.500 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,9 ile birinci; 8500 geçerli oy, katılım %80,9.
Çat
Kayıtlı seçmen 10.798 · Oy kullanan 8.730 (katılım %80,9) · Geçerli 8.500 · Geçersiz 230
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.690 | %66,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.592 | %30,5 |
| Sinan Oğan | 189 | %2,2 |
| Muharrem İnce | 29 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağaköy Mah. | 2 | 560 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Aşağıçat Mah. | 1 | 145 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Babaderesi Mah. | 1 | 45 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 287 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Bayındır Mah. | 1 | 65 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 80 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Başköy Mah. | 2 | 414 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 167 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Budaklar Mah. | 1 | 97 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 295 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 97 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Göbekören Mah. | 1 | 102 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Gökçeşeyh Mah. | 1 | 157 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Gölköy Mah. | 1 | 43 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Hatunköy Mah. | 1 | 61 | %65,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Kaplıca Mah. | 2 | 388 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Karabey Mah. | 1 | 147 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 |
| Karaca Mah. | 1 | 205 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Karaşeyh Mah. | 2 | 563 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Kızılca Mah. | 1 | 379 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kumaşlı Mah. | 1 | 83 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 204 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Köseler Mah. | 1 | 171 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Mollaömer Mah. | 2 | 173 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Muratçayırı Mah. | 1 | 107 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Oyuklu Mah. | 4 | 1.251 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 320 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Saltaş Mah. | 1 | 282 | %68,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 95 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Sarıkaşık Mah. | 1 | 279 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 440 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,4 |
| Söbeçayır Mah. | 1 | 249 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 199 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Tuzlataşı Mah. | 1 | 234 | %45,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Tuzluca Mah. | 2 | 374 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Yarmak Mah. | 1 | 186 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yavi Mah. | 2 | 625 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Yaylasuyu Mah. | 1 | 152 | %103,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yukarıçat Mah. | 1 | 132 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çayırtepe Mah. | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 172 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Çimenözü Mah. | 1 | 151 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Çirişli Mah. | 1 | 72 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| İşkinli Mah. | 1 | 165 | %58,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Şeyhhasan Mah. | 1 | 292 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |