Üzümlü · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÜzümlü ilçesi
%61,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.882 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Üzümlü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,6 ile birinci; 8882 geçerli oy, katılım %86,9.
Üzümlü
Kayıtlı seçmen 10.371 · Oy kullanan 9.012 (katılım %86,9) · Geçerli 8.882 · Geçersiz 130
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.467 | %61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.016 | %34,0 |
| Sinan Oğan | 386 | %4,4 |
| Muharrem İnce | 13 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mah. | 1 | 126 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Altınbaşak-Fırat Mah. | 1 | 165 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Altınbaşak-Küçük Kadağan Mah. | 1 | 184 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mah. | 2 | 461 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mah. | 1 | 380 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Altınbaşak-İstasyon Mah. | 1 | 266 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Avcılar Köyü | 1 | 134 | %112,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Babacan Mah. | 1 | 103 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Bahçeşehir Mah. | 1 | 306 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 22 | %195,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Bayırbağ Köyü | 3 | 963 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Bağlar Köyü | 1 | 74 | %106,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Bulanık Köyü | 1 | 39 | %110,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Büyükköy | 1 | 32 | %121,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Ciminli Baba Mah. | 1 | 212 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 77 | %96,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Denizdamı Köyü | 1 | 31 | %119,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Derebük Köyü | 1 | 11 | %154,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 44 | %106,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.008 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Geyikli Mah. | 2 | 454 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Göller Köyü | 1 | 100 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Karacalar Köyü | 1 | 54 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Karakaya Köyü | 3 | 483 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Kureyşlisarıkaya Köyü | 1 | 59 | %103,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 2 | 481 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 758 | %67,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 161 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Otluk Köyü | 1 | 12 | %158,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Pelitli Köyü | 1 | 44 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Pınarlıkaya Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Piri Sami Mah. | 1 | 326 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Pişkidağ Köyü | 1 | 240 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Terzibaba Mah. | 2 | 392 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Yavuz Selim Mah. | 2 | 421 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Yunus Emre Mah. | 2 | 451 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Çadırtepe Köyü | 1 | 145 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 59 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 72 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 219 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Çay Mah. | 1 | 325 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 21 | %138,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Üçler Mah. | 1 | 349 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |