Kovancılar · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKovancılar ilçesi
%78,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.339 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kovancılar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,9 ile birinci; 21.339 geçerli oy, katılım %80,9.
Kovancılar
Kayıtlı seçmen 27.145 · Oy kullanan 21.971 (katılım %80,9) · Geçerli 21.339 · Geçersiz 632
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.838 | %78,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.986 | %18,7 |
| Sinan Oğan | 418 | %2,0 |
| Muharrem İnce | 97 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Akmezra Köyü | 1 | 199 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Avlağı Köyü | 1 | 177 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Aşağıdemirci Köyü | 1 | 11 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Aşağıkanatlı Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Aşağıköse Köyü | 1 | 63 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Aşağımirahmet Köyü | 1 | 158 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.280 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Bayramyazı Köyü | 1 | 164 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Bağgülü Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Bağlar Mah. | 8 | 2.875 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 72 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Bilalköy | 1 | 15 | %120,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Demirci Köyü | 1 | 80 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Değirmentaşı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Durmuşlar Köyü | 1 | 25 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Ekinbağı Köyü | 1 | 98 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Ekinözü Köyü | 2 | 641 | %66,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.054 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Gedikyurt Köyü | 1 | 352 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 85 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Gözecik Köyü | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Göçmezler Köyü | 1 | 23 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Gültepe Mah. | 2 | 608 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Gülçatı Köyü | 1 | 210 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Hacımekke Köyü | 1 | 49 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Hacısam Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Heybet Mah. | 3 | 1.128 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kapıaçmaz Mah. | 2 | 512 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Karabük Köyü | 1 | 19 | %115,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Karacimşit Mah. | 2 | 477 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Karaman Köyü | 1 | 117 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Karasungur Köyü | 1 | 188 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Karıncaköy | 1 | 304 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kavakköy | 1 | 118 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Kayalık Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Kaçar Köyü | 1 | 74 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kolluca Köyü | 1 | 53 | %103,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Kuşağacı Köyü | 1 | 50 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kuşçuköy | 1 | 202 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Köprüdere Köyü | 1 | 167 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 223 | %103,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Mustafaköy | 1 | 63 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Nişankaya Köyü | 1 | 64 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Okçular Köyü | 1 | 397 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Osmanağaköy | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Payamlı Köyü | 1 | 49 | %110,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 27 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Saraybahçe Köyü | 1 | 325 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 51 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 105 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Sürekli Köyü | 1 | 35 | %65,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Tabanözü Köyü | 1 | 74 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Tatarköy | 1 | 11 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Taşçanak Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Taşören Köyü | 1 | 151 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Tepebağı Köyü | 1 | 316 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Toki Mah. | 5 | 1.835 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Topağaç Köyü | 1 | 200 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Tuna Mah. | 5 | 1.597 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Uyandık Köyü | 1 | 41 | %109,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Uzunova Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Vali Fahribey Köyü | 1 | 176 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yarımca Köyü | 2 | 717 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Yazıbaşı Köyü | 2 | 470 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 573 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Yenidam Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Yeniköy | 1 | 205 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yeşilköy | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yılbaşı Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yoncalıbayır Köyü | 1 | 94 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yukarıdemirli Köyü | 1 | 57 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yukarıkanatlı Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yukarıkazanlar Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yukarımirahmet Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Çakırkaş Köyü | 3 | 859 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Çarşı Başı Mah. | 2 | 507 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Çatakbaşı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Çay Başı Mah. | 7 | 2.303 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çaybağı Köyü | 1 | 106 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Çelebi Köyü | 1 | 105 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Çiftlikköy | 1 | 20 | %130,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| İsaağamezrası Köyü | 1 | 27 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| İsmet Paşa Mah. | 4 | 1.447 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| İğdeli Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şekerci Köyü | 1 | 71 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Şenova Köyü | 1 | 286 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |