Havsa · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHavsa ilçesi
%64,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
13.739 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Havsa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,9 ile birinci; 13.739 geçerli oy, katılım %91,7.
Havsa
Kayıtlı seçmen 15.367 · Oy kullanan 14.096 (katılım %91,7) · Geçerli 13.739 · Geçersiz 357
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.921 | %64,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.270 | %31,1 |
| Sinan Oğan | 464 | %3,4 |
| Muharrem İnce | 84 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abalar Köyü | 3 | 906 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Arpaç Köyü | 1 | 256 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Azatlı Köyü | 2 | 613 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Bakışlar Köyü | 1 | 168 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 118 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.064 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Habiller Köyü | 1 | 201 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Hacıgazi Mah. | 3 | 973 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Hacıisa Mah. | 2 | 524 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Hasköy | 2 | 513 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Helvacı Mah. | 1 | 244 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Kabaağaç Köyü | 1 | 168 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Kulubalık Köyü | 1 | 166 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Kuzucu Köyü | 1 | 235 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Köseömer Köyü | 1 | 259 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Musulca Köyü | 1 | 242 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Naipyusuf Köyü | 1 | 384 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Necatiye Köyü | 2 | 485 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Osmanlı Köyü | 3 | 845 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Oğulpaşa Köyü | 2 | 730 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Söğütlüdere Köyü | 1 | 176 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Tahal Köyü | 1 | 176 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Taptık Köyü | 1 | 394 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Varoş Mah. | 3 | 987 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.145 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Yolageldi Köyü | 2 | 544 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Çukurköy | 1 | 242 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Şerbettar Köyü | 2 | 609 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |