Edirne Merkez · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEdirne Merkez ilçesi
%65,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
122.983 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Edirne Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %65,5 ile birinci; 122.983 geçerli oy, katılım %89,9.
Edirne Merkez
Kayıtlı seçmen 138.831 · Oy kullanan 124.762 (katılım %89,9) · Geçerli 122.983 · Geçersiz 1.779
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80.605 | %65,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 36.151 | %29,4 |
| Sinan Oğan | 5.642 | %4,6 |
| Muharrem İnce | 585 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.Murat Mah. | 11 | 4.046 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Abdurrahman Mah. | 24 | 8.885 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Ahi Köyü | 1 | 115 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Avarız Köyü | 1 | 267 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Babademirtaş Mah. | 7 | 2.536 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Barutluk Mah. | 24 | 8.523 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Bosna Köyü | 1 | 66 | %104,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Budakdoğanca Köyü | 1 | 90 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Büyükdöllük Köyü | 2 | 537 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Büyükismailce Köyü | 1 | 152 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Demirhanlı Köyü | 1 | 318 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Değirmenyanı Köyü | 1 | 338 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Doyran Köyü | 2 | 547 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Dilaverbey Mah. | 8 | 2.899 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Ekmekçi Köyü | 1 | 93 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Elçili Köyü | 1 | 300 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Eskikadın Köyü | 1 | 325 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Fatih Mah. | 40 | 14.620 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Hacıumur Köyü | 1 | 240 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 126 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Hatipköy | 1 | 126 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Hıdırağa Köyü | 1 | 181 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Karaağaç Mah. | 6 | 2.268 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Karabulut Köyü | 1 | 104 | %101,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Karakasım Köyü | 1 | 368 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Karayusuf Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Kayapa Köyü | 1 | 99 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kemalköy | 2 | 679 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Koca Sinan Mah. | 20 | 7.462 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Korucu Köyü | 1 | 164 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Köşençiftliği Köyü | 1 | 226 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Küçükdöllük Köyü | 1 | 120 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Medrese Ali Bey Mah. | 13 | 4.821 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Menekşesofular Köyü | 1 | 170 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Menzilahır Mah. | 5 | 1.866 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Meydan Mah. | 7 | 2.529 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Muratçalı Köyü | 1 | 131 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 332 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Mithat Paşa Mah. | 6 | 2.271 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Nişancıpaşa Mah. | 18 | 6.832 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 305 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Sabuni Mah. | 3 | 860 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Sarayakpınar Köyü | 1 | 105 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Sarıcapaşa Mah. | 6 | 2.202 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Sazlıdere Köyü | 2 | 460 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Suakacağı Köyü | 1 | 67 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Talatpaşa Mah. | 12 | 4.539 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Tayakadın Köyü | 4 | 1.267 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Umurbey Mah. | 5 | 1.782 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Uzgaç Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Yancıkçı Şahin Mah. | 10 | 3.694 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| Yenikadın Köyü | 1 | 376 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Yeniimaret Mah. | 10 | 2.823 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 8 | 2.926 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mah. | 6 | 2.247 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 233 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Çavuşbey Mah. | 9 | 3.163 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Üyüklütatar Köyü | 2 | 521 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| İskender Köyü | 2 | 444 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.893 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Şükrüpaşa Mah. | 86 | 31.963 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |