Yığılca · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYığılca ilçesi
%83,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.091 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yığılca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,0 ile birinci; 10.091 geçerli oy, katılım %92,3.
Yığılca
Kayıtlı seçmen 11.380 · Oy kullanan 10.508 (katılım %92,3) · Geçerli 10.091 · Geçersiz 417
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.378 | %83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.255 | %12,4 |
| Sinan Oğan | 392 | %3,9 |
| Muharrem İnce | 66 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetçiler Mah. | 2 | 473 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Aksaklar Köyü | 2 | 631 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Akçaören Köyü | 1 | 154 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Asar Köyü | 1 | 148 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Atatürk Mah. | 2 | 743 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Aydınyayla Köyü | 1 | 156 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Bekirler Köyü | 1 | 371 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 167 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Dutlar Köyü | 2 | 247 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Dibektaş Köyü | 1 | 344 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Gaziler Köyü | 1 | 106 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Gelenöz Köyü | 1 | 133 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Geriş Köyü | 2 | 201 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Gökçeağaç Köyü | 3 | 459 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Güney Köyü | 1 | 169 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Hacılar Köyü | 1 | 356 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Hacıyeri Köyü | 1 | 302 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Hebeler Köyü | 1 | 288 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Hocaköy | 1 | 235 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Hocatman Köyü | 2 | 196 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Hoşafoğlu Köyü | 1 | 231 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Karakaş Köyü | 1 | 179 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Kırık Köyü | 3 | 640 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 216 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Köseler Köyü | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 1 | 294 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Mengen Köyü | 1 | 109 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Naşlar Köyü | 2 | 217 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Orhangazi Köyü | 1 | 65 | %109,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Orhangazi Mah. | 2 | 736 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Redifler Köyü | 2 | 377 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 194 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Tıraşlar Köyü | 1 | 212 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Tuğrul Köyü | 1 | 138 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 50 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 202 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Yeniyer Köyü | 1 | 226 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yılgı Köyü | 2 | 174 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 251 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Çamlı Köyü | 1 | 379 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Çukurören Köyü | 2 | 238 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Çiftlikköy | 1 | 114 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| İğneler Köyü | 1 | 163 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |